Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wodne chłodzenie RX 5700 XT

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Szparag

Szparag
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 17 sierpień 2019 - 17:46

Hej!

Zakupiłem ostatnio referenta RX 5700XT i chcę go chłodzić monoblokiem. Mam już autorski układ chłodzenia cieczą, pompka da radę, nie będzie trudno dołożyć kolejnych elementów. Mam kilka pytań:

1. Jak się ma wydajność chłodnic aluminiowych do miedzianych? Jaka jest mniej więcej różnica między, powiedzmy dwoma 120mm chłodnicami 28mm, jedną miedzianą a drugą aluminiową?

2. Czy aluminiowa chłodnica 120mm o grubości 45mm schłodzi mi RXa 5700XT z zachowaniem rozsądnych temperatur i kultury pracy? Jako rozsądną kulturę pracy interpretuje jakieś 1500rpm na wentylatorze przy obciążeniu, po podkręceniu karty

3. Słyszałem o czymś takim jak korozja galwaniczna, która występuje przy użyciu jednocześnie aluminiowych i miedzianych elementów. Czy to duży problem? Używam Myhems X1 nuke

• 0

#2 MateuszWep

MateuszWep
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 17 sierpień 2019 - 17:58

Z tego co pamiętam z chemii, miedź nie powinna korodować. Aluminium może, ale myślę że nie jest to na tyle duży problem żeby tutaj stało się coś złego.
  • 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych