Skocz do zawartości

Zdjęcie

Radeon czy Geforce?

radeon geforce karta graficzna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nazgul

Nazgul
  • Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 19:03

W piątek kupuje takie cudo : https://www.morele.n.../info/372cf12d/, jestem już z tym zdecydowany i teraz tak, póki co będę siedział na moim  starym poczciwym gtx 750ti 2gb, ale pod koniec miesiąca zmieniam na lepszą i tu mam dwie opcje:

1. gtx 1060 6GB (jużmiałęm tą kartę ale się spaliła, od inno3D, wiem co ona potrafi, byłem zadowolony, temperatury w normie i kultura pracy bardzo ok).

2. myślę nad Radeonem XFX RX 580 GTS XXX Edition  OC+ 8GB.

I tutaj pytanie, co wziąć lepiej? czytałem trochę i podobno ten 580 jest o wiele głośniejszy, i większe temperatury,lecz jest o parę stów tańszy, i np za tą kasę mógłbym wziąć za jakiś czas następne 8GB ram,żeby już był full wypas 16gb, dodatkowo vs GTX1060 6GB to jakiś ogromny skok wydajnościowy to nie jest i jeszcze mam obawę czy mój BQ 500W który zamierzam kupić będzie dla RADEONA wystarczający, bo podobno jest też prądożerny. Nie ukrywam że zależy mi też na kulturze pracy, bo wiem co to znaczy gdy pc chodzi "jak traktor". Jakieś sugestie? Pozdrawiam

• 0
Procesor 
Płyta główna 
Karta graficzna
Pamięć RAM 
Dysk HDD Toshiba 3.5'', 1TB
Napęd 
Obudowa 
Zasilacz 

Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB 

Windows 10 Pro

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3681 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 19:21

Zastanów się na początek, czy zakup w morele to dobry pomysł. Bo jak czasem czytam, co oni odwalają, to łapię się za głowę. Wiem, że dziennie przeprowadzają setki, a może i nawet tysiące transakcji, a procent niezadowolonych kupujących jest bardzo niski, ale jednak niesmak pozostaje :) Samego zestawu się nie czepiam, natomiast co do GPU, planujesz zakup nowej karty, czy rozglądasz się za używkami na gwarancji?

• 0

#3 Nazgul

Nazgul
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 19:27

Nowa, ja juz dziekuje za używkę, chcę mieć wszystko nowe, mogę dac max 1200zł za nowego geforce'a ale kusi ten radeon za 800zł nowy na Allegro, bo roznica w cenie jest. Taki sam koszyk mam na x-kom i komputronik także spokojnie ;) z moreli tylko wrzuciłem tak o pierwszego lepszego linka.

• 0
Procesor 
Płyta główna 
Karta graficzna
Pamięć RAM 
Napęd 
Obudowa 
Zasilacz 

Windows 10 Pro

#4 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3681 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 19:35

W temacie GPU przyciśnij erniga jak się zjawi (tzn. starego piernika :D). Niby mówią, że kto tanio kupuje, ten dwa razy kupuje, ale... ja bym przycebulił i łyknął tego RX od AMD, tym bardziej, że masz go nowego za 8 stów. Jak zamierzasz coś tam kręcić, to dla świętego spokoju wziąłbym PSU o mocy 550 W minimum (aczkolwiek i ten BQ powinien z palcem w żopu pociągnąć powyższy set po OC). 

• 1

#5 Nazgul

Nazgul
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 19:42

Też właśnie jestem ku temu RX, dzięki że rozwiałeś moje wątpliwości :) za zaoszczędzoną kasę dorzuce sb jeszcze drugie 8GB ramu i będzie wypas ;) Kręcić nie zamierzam :) . Ostatnio trochę czytałem i amd i radeon nieustępują wydajnościowo intelowi i geforce a są niemalże nie raz o połowę tańsze, ciekawe z czego to wynika; ) zawsze byłem za intelem i geforce ,ale chyba przyszedłczasna zmiany. cpu 6 rdzeni za niecałe 600zł, żart jakiś :) to zjada mojego starego i3-4170 tak myślę :) Dzięki, wyjaśnione

• 0
Procesor 
Płyta główna 
Karta graficzna
Pamięć RAM 
Napęd 
Obudowa 
Zasilacz 

Windows 10 Pro

#6 ernig

ernig

wesz pieczona

• Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacjalochy

Napisano 03 marzec 2019 - 18:57

a widzisz trzeba było brać 1070 jak sprzedawałem

• 0
Spoiler

#7 Nazgul

Nazgul
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 149 postów

Napisano 03 marzec 2019 - 19:26

Mam nauczkę żeby słuchać starszego na przyszłość :(

• 0
Procesor 
Płyta główna 
Karta graficzna
Pamięć RAM 
Napęd 
Obudowa 
Zasilacz 

Windows 10 Pro

#8 ernig

ernig

wesz pieczona

• Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacjalochy

Napisano 04 marzec 2019 - 10:55

ja nie jestem zwolennikiem gpu od amd dlatego polecam nv, szukaj  używek 1070 od EVGA najlepiej z gw, widziałem ostatnio kilka szt na aledro w okolicach 1 k zł

• 0
Spoiler

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: radeon, geforce, karta, graficzna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych