Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z uruchamianiem się laptopa MSI

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 puacz

puacz
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 13:28

Cześć, od dłuższego już czasu mam problem ze swoim laptopem. Czytałem już wiele artykułów i tematów na ten temat jednak nadal nie udało znaleźć mi się rozwiązania, więc szukam pomocy u Was.

Na czym polega problem?

Więc po kolei, naciskam przycisk uruchomienia laptopa. Słyszę, że komputer zaczyna chodzić, lecz ekran jest ciemny, nie wyskakuje ekran płyty głównej, biosu, nie ma nic. Lampka na przycisku uruchamiania świeci się na przemian na kolor czerwony, niebieski. Po jakimś czasie (nie jest on regularny, raz 2 min, następnym 6 min) uruchamia się ekran płyty głównej, bootuje się windows i komputer działa.

Problem nie występuje przy uśpieniu, z uśpienia wstaje bez problemu. Natomiast z hibernacji, restartu nie wstaje w ogóle, muszę wykonać hard reset i dopiero wtedy po jakimś czasie uruchamia się komputer.

Próbowałem już kilku rozwiązań, takich jak:

- przeinstalowanie komputera

- usuwanie oraz wgrywanie starszych sterowników

- podpinanie innych kości ram, sprawdziłem również swoje i na innym komputerze działają bez zarzutu

- nawet gdzieś wyczytałem, żeby spróbować zrestartować baterię biosu, zrobiłem to, jednak nic to nie dało

Mój komputer: (wykaz z cpu-z: https://pastebin.com/0ENd8R56)

MSI GE70 2PC Apache, Intel Core i5 4210H, NVIDIA GeForce GTX 850M, 8GB RAM, 256 SSD + 1000 HDD, Windows 10

W tym momencie tyle przychodzi mi do głowy, czekam na Wasze pytania oraz liczę na pomoc. Dzięki!

• 0

#2 K a s i a

K a s i a

królewna

• Administrator
  • 96 postów
  • LokalizacjaKreml

Napisano 28 grudzień 2018 - 15:31

Próbowałeś innego zasilacza?

Jak z temperaturą lapka? Czyściłeś go? Ten czarny ekran może sugerować też jakieś problemy z grafiką.

• 0

#3 puacz

puacz
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 16:00

Dziękuję za odpowiedź.

Nie próbowałem z innym zasilaczem, lecz na samej baterii jest dokładnie to samo. Temperatura lapka jest okej, po włączeniu działa on całkowicie dobrze. Spadków na wydajności również nie zauważam. Problem jest tylko z długością uruchamiania, no i mam obawy czy w pewnym momencie zwyczajnie on mi się nie włączy.

Też myslałem, że problem może leżeć po stronie grafiki, dlatego, że gdy go uruchamiam to dioda na przycisku power zmienia kolor (czerwony/niebieski). Natomiast już po uruchomieniu świeci ciągle na czerwono. Po restarcie, albo próbie wybudzenia z hibernacji również świeci ciągle na czerwono i wtedy laptop się nie uruchamia, dopiero tak jak wspominałem po hard-resecie. 

Kombinowałem z wyłączaniem karty graficznej w menadżerze  urządzeń, oraz jak wspominałem odinstalowywałem sterowniki i instalowałem starsze wersje. Jednak nic z tych zabiegów nie pomogło.

Zapomniałem wspomnieć o aktualizacji bios'u, a według mnie to jest istotne. Otóż jest dostępna aktualizacja biosu, ale nie mogę jej zainstalować, ponieważ wymaga ona restartu komputera, a jak wspominałem po restarcie komputer nie wstaje. Natomiast jak wykonam hard-reset aktualizacja biosu się przerywa. Czy orientuje się może ktoś czy jest jakaś możliwość przejścia tego etapu bez restartu?

Użytkownik puacz edytował ten post 28 grudzień 2018 - 16:01

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych