Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymaina płyty, procesora i zasilacza. Jakie nowe części kupić?

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal488

michal488
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 23 sierpień 2018 - 19:47

Witam,

Kolega poprosił mnie o pomoc w modernizacji swojego leciwego pc. Ponieważ udało mi się już trochę pomajstrować samodzielnie przy swoim komputerze postanowiłem się podjąć zadania:) Do dyspozycji mam max 800 zł, Zrobiłem wstępny rekonesans i wymiany na pewno wymaga zasilacz no-name który parzy w ręce-dosłownie, stary procesor 2 rdzeniowy am2 i oczywiście płyta jeżeli chcemy myśleć o am 3+. Myślę o następujących podzespołach,

procesor -Fx 8300

zasilacz -silentiumPc Vero L2 500w
płyta główna Asus M5A78L-M LE/USB3.0

Zdaje sobie sprawę że kombajn to to nie będzie jednak w porównaniu do obecnego stanu będzie to przepaść w wydajności. Nie wiem tylko czy  za te pieniądze moje zestawienie jest opłacalne, czy na przykład za podobną kwotę można osiągnąć lepsze wyniki PC. Wiem że 800 zł szału nie robi jednak to max który kumpel posiada na PC. Jeżeli macie jakieś lepsze pomysły to chętnie im się przyjrzę.

Dodam tylko że obecna karta graficzna w w/w pc to mój starszy gtx660 2gb(w pełni sprawny).
Dziękuje i proszę o opinie lub pomysły.

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3642 postów

Napisano 23 sierpień 2018 - 20:54

Podaj najlepiej to co ma teraz i zobaczymy :)

• 0

#3 michal488

michal488
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 23 sierpień 2018 - 22:09

Kurcze nie jestem wstanie

Kurczę nie jestem wstanie teraz podać nazwy płyty. Parę lat temu sam mu ja oddałem za grosze a sam też miałem ją parę lat. Jedyne co wiem o niej na pewno to to, że nie obsługuje niczego powyżej am2+. Moim skromnym zdaniem raczej wymiana płyty jest konieczna. Z procesorem sprawa ma się podobnie jest to stary procek na am2+ o taktowaniu 2,8gh nie jestem pewien czy 4 czy 2 rdzeniowy. Zasilacz do wymiany wręcz koniecznie. Jak mu montowałem grafikę i dysk twardy zauważyłem że kabel od zasilacza przy samej wtyczce jest połamany i druty są na wierzchu, niestety podczas oględzin doszło do zwarcia. Pc działał po tym normalnie ale kolega mówi że teraz zasilacz się grzeje do tego stopnia że nie da się go dotknąć (kabel oczywiście wymieniłem na jakiś swój z poprzedniego zasilacza) Zasilacz ma niby 450W ale myślę że nie warto w to wierzyć jak pisałem jest to marka firmy krzak:) a jednak gtx 660 który mu dałem potrzebuje więcej prądu niż stary gt8600. Do tego dochodzi to że  wentylator gpu cały czas chodzi na maxa niezależnie od temperatury choć jest właściwie podpięty przez co hałas jest okrutny. Podsumowując jedyne co zostanie w tym pc to stara duża obudowa(brak nazwy) mój gtx660 2gb, mój stary dysk 1t, 4gb ramu ddr3 stacja dvd. Dla tego proszę o opinie co do tych części które podałem jako proponowane do modernizacji lub inny zestaw. Chodzi mi o to żeby jak najefektywniej wykorzystać te 800 stówek.

Pozdrawiam.

• 0

#4 michal488

michal488
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 10:38

JAK TAM KOLEGO PORADZISZ COŚ?

• 0

#5 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3642 postów

Napisano 25 sierpień 2018 - 13:46

Rozchodzi mi się jaki teraz ma ram. DDR2 czy DDR3? Bo to będzie dodatkowy koszt w tych 8 stówach ;)

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych