Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy zasilacz czy samodzielna naprawa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal488

michal488
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 30 maj 2018 - 12:40

Witam, posiadam zasilacz fxf 550w oraz msi z97-g43 i54690k 16gb ram chciał gtx 1060 zotac amp 6gb- dopiero kupiona(przed wymianą gpu też nie było cicho)

Problem stanowi bardzo głośna praca wentylatora zasilacza przy obciążeniu, rok temu zasilacz był reklamowany z tego samego powodu, ze skutkiem wymiany na nowy egzemplaż(mój zasilacz zaginął w akcji na serwisie)Na jakiś czas pomogło. Teraz nie wiem czy jest sens kolejny raz wysyłać go do reklamacji i pozbawiać się pc na 1-2 miesiące czy po prostu samemu nie wymienić wentylatora na jakiś cichy i wolnoobrotowy co by go po prostu nie słyszeć nawet w maksymalnej pracy. Jedyne co mnie martwi to to czy taki zabieg nie zagrozi przegrzaniu samego zasilacza i uszkodzeniu reszty pc?
  • 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3588 postów

Napisano 30 maj 2018 - 13:11

Wiesz, że ingerencja = brak dalszej gwarancji? No, ale jeśli już dobierzesz się do wentyla, to daj jego model/nr seryjny, sprawdzimy co to tam wpakowali. I aby na pewno to zasilacz? A nie inne wentyle w obudowie, tudzież chłodzenie grafiki / procesora, które zasuwają w stresie?

• 0

#3 michal488

michal488
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 30 maj 2018 - 13:50

Zasilacza 100% mam panel sterujący do wentylatorów wszystko było wyłączone na czas próby wraz z gpu tzn wentylatory na chwilkę. Dźwięk, szum wyraźnie od zasilacza, zresztą to nie pierwszy raz. Myślałem o wymianie na nowy zasilacz i odesłanie starego na serwis door to door i później sprzedaż po serwisie. Jednak jeżeli opcja z wymianą na inny wentylator wchodzi w grę to by mi bardziej pasowało. Tylko muszę mieć pewność że tak można i nie będzie się przegrzewał zanim go sam rozkręce.
Ps dziękuję za radę co do wyboru gpu. Zotac daje radę.
  • 0

#4 michal488

michal488
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 30 maj 2018 - 13:52

A jeśli jednak nowy to jaki? Żeby było cicho?
  • 0

#5 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3588 postów

Napisano 30 maj 2018 - 21:41

Wszystko zależy od monety, ale... raczej poszedłbym w wymianę wentylatora, może ernig coś fajnego by Ci zaproponował do tego XFX`a. 

• 0

#6 michal488

michal488
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 06 czerwiec 2018 - 13:43

Pytanie takie trochę z innej beczki: czy wadliwy, uszkodzony zasilacz może powodować wyższe temperatury cpu? Zauważyłem że mój cpu w stresie obciążony programem osiąga nawet 88 stopni pomimo fery 2 i nowej pasty arctic mx 2. Cpu jest nie kręcony, brak kurzu.
  • 0

#7 ernig

ernig

wesz pieczona

• Moderator
  • 672 postów
  • Lokalizacjalochy

Napisano 07 czerwiec 2018 - 10:14

jeśli masz gw na ten zasilacz to odsyłaj szkoda zabawy w wymianę

zasilacz może mieć wpływ na temp procka jeśli sam się przegrzewa i znajduje sie w tej samej komorze obudowy. Jeśli jest w piwnicy (nie doczytałem jaką masz skrzynkę ) to nie wpłynie na temp procka

• 0

Spoiler

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych