Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przymusowa wymiana grafiki Radeon 7850 - co będzie obecnie sensownym wyborem?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 1 odpowiedź w tym temacie

#1 mprzywoski1983

mprzywoski1983
  • Newbie
  • 1 postów

Napisano 14 maj 2018 - 13:25

Witam.

Sprawa wygląda mniej więcej tak. Jakieś dwa lata temu miałem już zrobić lekki upgrade kompa. Wtedy zdecydowałem się poczekać parę miesięcy ze względu na nowe premiery sprzętów itp. Potem (jak to zwykle bywa w życiu) wyskoczyły nieoczekiwane problemy rodzinno-osobiste i pochłonęły wszystkie odłożone fundusze. Zbieranie szło bardzo mozolnie a od niedawna doszedł jeszcze problem z drogim jak cholera sprzętem - głównie grafiką przez górników. 

Tak czy inaczej z różnych przyczyn do tej pory siedzę na tym: 

MOBO: Gigabyte GA-990XA-UD3 
CPU: FX 6300 socket AM3+, 64bit, 3,5GHz, 95W, cache 14MB 
GPU:Gigabyte Radeon HD7850 2048MB DDR5/256bit 
Monitor: jakiś Benq 24 cal. (jak będę w domu to zedytuję dokładniejsze info) 
Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 500W P SU 80Plus 
Dysk: SSD Samsung 830 MZ-7PC064D/EU 64GB 
RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz 
Obudowa: Zalman Z11 PLUS - USB3.0 - CZARNA (Z11 PLUS) 

Pech chciał, że wczoraj coś pierdzielneło i na 90% będę musiał wymienić grafikę. 

Co będzie obecnie sensownym wyborem. Dodam, że nie mam funduszy na nowy sprzęt, na kupno od podstaw itp. Wytycznymi jest po prostu ew. wymiana grafiki na mniej więcej ten sam przedział jakościowy (w sensie, żeby do starego sprzętu nie brać jakiejś najnowszych grafik, która i tak nie będzie wykorzystana dobrze) i cenowy ( żeby znowu przez obecne szaleństwo cenowe nie brać niepotrzebnie czegoś za co przepłacę a niewiele skorzystam). Być może konieczna będzie również wymiana RAM, ale to będę mógł stwierdzić najwcześniej jutro. 

Najprostszym rozwiązaniem jest kupno tego samego modelu, ale po drugiej awarii (rok po zakupie pierwszej sztuki też zdechła) zastanawiam się nad tym czy jednak nie łyknąć czegoś innego ew. minimalnie lepszego. 
Z założenia po wymianie będę siedział na tym myślę około roku - potem zakładam, że nazbieram parę tysięcy na całkiem nowy sprzęt. 

Dziękuję za wszelką pomoc, wskazówki i sugestie icon_smile.gif

•  

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3578 postów

Napisano 14 maj 2018 - 18:48

Czyli przykładowo na takiego GTX`a 1050 2 GB nie masz tyle sianka? Jeśli już coś brać, to chociaż na kilkumiesięcznej gwarancji producenta, jak np. http://allegro.pl/ka...7347346207.html

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych