Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie studia wybrać ?

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ShastaMan

ShastaMan
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 01:15

Na jakie wg was studia opłaca się isc ? Cos po czym jest praca. Nie patrząc na "moje/wasze" zainteresowania.
Byłem na wydziale informatyki, ale nie dalem sobie rady ;/ Się zastanawiam czy jeszcze raz nie spróbowac tylko na jakims innym kierunku. Cos po czym jest jakaś przyszłość i nie ma tam AŻ TAK matematyki.
Polinistyka raczej mnie nie interesuje.
Jestem ze Szczecina.

ekonomia/zarządzanie ? Tam chyba matma jest ;/

Wyniki z matury nie powalają, ale z tego co widze to teraz przyjmują kazdego chyba ze medycyna.

• 0

#2 ~eL

~eL
  • Przyjaciel
  • 45 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 12:11

Na jakiej uczelni byłeś w Szczecinie? Kończyłem na ZUT mgr i muszę przyznać że nie było to nic specjalnie trudnego chociaż na inż z tego co wiem jest znacznie więcej technicznych przedmiotów.

• 0

#3 ShastaMan

ShastaMan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 14:06

Na jakiej uczelni byłeś w Szczecinie? Kończyłem na ZUT mgr i muszę przyznać że nie było to nic specjalnie trudnego chociaż na inż z tego co wiem jest znacznie więcej technicznych przedmiotów.

Na ZUT'cie byłem. Sama matma mnie nie zabiła. Głównie architektura komputerów w której była logika matematyczna i inne dziwne rzeczy.

• 0

#4 ~eL

~eL
  • Przyjaciel
  • 45 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 15:32

Ale chcesz dalej iść w stronę IT czy po prostu chcesz zrobić studia? 

Na Bezpieczeństwie Wewnętrznym nie ma w ogóle matmy, pytanie tylko czy jest sens robić gównokierunek który kończy mase lasek dla których i tak nie ma pracy. 

• 0

#5 ShastaMan

ShastaMan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 24 kwiecień 2018 - 20:34

Ale chcesz dalej iść w stronę IT czy po prostu chcesz zrobić studia? 

Na Bezpieczeństwie Wewnętrznym nie ma w ogóle matmy, pytanie tylko czy jest sens robić gównokierunek który kończy mase lasek dla których i tak nie ma pracy. 

Myslałem o tym zeby troche zarobic i wykupic sobie jakis kurs programowania za kilka tysięcy.

No wyzsze wyksztalcenie by mi się przydalo. Różnie to w zyciu bywa. Tylko nie wiem wlasnie na jaki kierunek.

- polonistyka, dziennikarstwo w ogóle mnie nie interesuje

- z matmy jestem słaby, troche tam moglbym ogarnąc ale nie jakies dziwne rzeczy

Ogólnie to interesują mnie: 

- komputery, IT

- zwierzęta

- kosmos, to co nieodkryte

W IT problem bo trzeba umiec matme, algebra boolea, i te inne łamigłówki matematyczne.

Zwierzęta to prawie jak medycyna tez cięzko.

A po tym trzecim nie ma pracy i tez  trzeba byc dobry z fizyki.

Juz sam nie wiem.

• 0

#6 ~eL

~eL
  • Przyjaciel
  • 45 postów

Napisano 25 kwiecień 2018 - 14:50

Ja myślę że Ty masz bardziej problem z tym że sam nie wiesz jak sobie poukładać życie aniżeli jakie studia wybrać. 

Myslałem o tym zeby troche zarobic i wykupic sobie jakis kurs programowania za kilka tysięcy.

Prowadzę zajęcia na takim kursie i wierz mi że zapłacenie kilku tysięcy złotych nie zrobi z ciebie programisty. Jest to jakaś alternatywa i niektórzy faktycznie po takim kursie trafiają do pracy jako junior developerzy ale mimo wszystko jest to także ciężka orka i to że ktoś zapłacił kilka tysięcy nie znaczy że będzie programistą (a niestety wiele osób tak myśli). Dodatkowo materiał na takim kursie jest bardzo mocno skompresowany więc nie ma czasu aby powtarzać pewne kwestia po 2-3 razy - po prostu leci się z materiałem a kto nie rozumie musi nadrabiać w dużej mierze samemu. Jeśli na studiach sobie nie radziłeś to na takim kursie też szybko się pogubisz.

Ogólnie to interesują mnie: 

- komputery, IT

- zwierzęta

- kosmos, to co nieodkryte

Wiesz... to takie trochę ogólniki... to tak jakbym powiedział że mnie interesują kobiety. Ogólnie fajnie że coś tam Ci świta ale sam zastanów się najpierw co chciałbyś robić bo to że lubisz komputery to niewiele mi mówi... Możesz być programistą, grafikiem, administratorem, sieciowcem, serwisantem i całe mnóstwo innych zawódów do tego pasuje. Najlepiej zrobić sobie inżyniera i mieć otwartą drogę do wszystkich tych zawodów a w trakcie studiów też to się trochę rozjaśni jak ugryziesz różne tematy, no ale niestety jak już sam pisałeś - na studiach sobie nie poradziłeś. 

W IT problem bo trzeba umiec matme, algebra boolea, i te inne łamigłówki matematyczne.

Do tego żeby być programistą w ogóle nie trzeba specjalnie ogarniać matematyki - wszystko zależy od projektów w których pracujesz. Ja osobiście w branży jestem kilka lat i poza kilkoma sytuacjami kiedy optymalizowałem jakieś algorytmy nigdy nie korzystałem z jako takiej matematyki (no chyba że naprawdę algebra boolea jest dla Ciebie problemem to w sumie niestety faktycznie nie masz co w to iść ale algebra boolea to tak de facto poziom problemów typu 1+1 itd.). 

Możesz spróbować ewentualnie jako frontendowiec. Jakieś stronki, html, css, java script... Myślę że lżejszy temat ale też trzeba to lubić.

Juz sam nie wiem.

Nooo, ja też nie wiem.

• 0

#7 marecki811

marecki811
  • Newbie
  • 0 postów

Napisano 29 kwiecień 2018 - 11:57

Lekarze, prawnicy, ekonomiści, inżynierzy zarabiają dość sporo :P Ja skończyłem Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni na kierunku Prawo i obecnie jestem Aplikantem Radcowskim :P Już niedługo, już niedługo będę prawnikiem z prawdziwego zdarzenia! :P Wracając do pytania? Co najbardziej Cię interesuje? Musisz wybrać to co lubisz robić, by nie męczyć się w pracy, a przychodzić do niej z uśmiechem na ustach :)

• 0

#8 Arnoldzik

Arnoldzik
  • Newbie
  • 1 postów

Napisano 17 maj 2018 - 13:19

Co ty nie powiesz mój Wuj po zawodówce na koparce też dużo zarabia :P

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych