Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komputer nie działa z 2 kościami RAM

RAM DDR3 8GB Problem Kości Komputer

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 1 odpowiedź w tym temacie

#1 10jacek11

10jacek11
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 09 kwiecień 2018 - 22:06

Witam. Od niedawna borykam się z problemem pamięci w komputerze. Posiadam dwie kości Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz, przy których komputer włącza się jedynie, kiedy jedna z kości znajduje się w drugim slocie. Po włączeniu komputer nie odpala biosu, wszystkie wentylatory działają. Testowałem wszystkie możliwe kombinacje, resetowałem BIOS, próbowałem odstawić jedną z kości na pare dni, resetowałem zasilacz oraz prosiłem o pomoc mojego brata, który dużo lepiej zna się na sprzęcie komputerowym, więc raczej wykluczam ewentualne, proste niedopatrzenie. Podany problem miałem już raz, jednak udało się go szybko naprawić, zmieniając parę razy położenie ramu. Problem nastąpił kiedy zmieniłem obudowę i musiałem przenieść wszystkie podzespoły.  Każda z kości dobrze działa kiedy jest osobno. 

Bardzo proszę o dokładne wytłumaczenie rzeczy, które powinienem spróbować. Wciąż jestem amatorem

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3642 postów

Napisano 10 kwiecień 2018 - 09:56

Wyjmij kości, porządnie przedmuchaj gniazda, styki ramu możesz (ale nie musisz) przeczyścić jakimś wacikiem/chusteczką nasączoną spirytusem. Dodatkowo każdą kość z osobna przeleć Memtestem

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: RAM, DDR3, 8GB, Problem, Kości, Komputer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych