Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z diagnozą komputera.

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 MonsterG

MonsterG
  • Newbie
  • 2 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 17:27

Witam
Mam problem z diagnozą komputera. Od tygodnia nie mogę dociec co mu jest. Komputer został złożony tydzień temu.

Specyfikacja:
- FX 6300 (+ chłodzenie BeQuiet)
- GTX 960
- Asus M5a78l-m lx3
- RAM 2x4GB Crucial 1600Mhz
- Corsair VS 550W
- Dysk (Seagate 250 GB i WD Green 500GB) 
- Win7 64

Z początku były 3 objawy:
- Samoczynny restart komputera
- Zacinanie się komputera i konieczność restartu
- BlueScreen o kodzie błędu Stop: 0x00000101 (mogę dołączyć dumpa)

Wszystkie z objawów były raczej losowe i zdarzały się zarówno podczas grania, jak i zwykłego siedzenia na przeglądarce. Jeśli chodzi o częstotliwość któregoś z objawów to również była losowa, zdarzały się kilka razy w ciągu dnia przy załączonym komputerze około 8h/dzień. 
Od dwóch dni występuje jedynie objaw samoczynnie restartującego się komputera, więc mam podejrzenia, że pozostałe błędy mogły zostać wyeliminowane. Komputer wczoraj zrestartował się samoczynnie 2 razy, a dzisiaj raz.
Co zrobiłem:

- Sprawdziłem napięcia na zasilaczu miernikiem (wszystkie bardzo dobre, na lini 12V były wahania oa 12.14 do 12.17 dość dynamiczne, ale czy dynamiczne wahania mogą oznaczać niestabilne napięcie?
- Zaktualizowałem bios do najnowszej wersji, oraz zainstalowałem i zaktualizowałem wszystkie sterowniki
- Wyciągnąłem kartę graficzną (problem nadal występował)
- Zresetowałem ustawienia biosu zarówno za pomocą baterii jak i bezpośrednio w systemie
- Temperatury jak najbardziej okej (karta max 67/68 stopni, procesor 55/56)
- Procesor był obciążany w Prime95 i OCCT, oba testy godzinne przeszedł bez problemu.
- Karta była obciążana w FurMark i również bez problemów.
- Pamięci były sprawdzane przez Memtest 86 (przeszły kilka razy bez problemu).
- Wymieniłem listwę zasilającą komputer.
- Wymieniłem kabel zasilający zasilacza.
- Wyłączyłem zabezpieczenia antyprzepięciowe w biosie (myśląc, że czujniki podają jakieś błędne napięcia).
- Odłączyłem przycisk reset (tonący brzytwy się chwyta, a nóż byłby uszkodzony).
- Oczywiście format systemu, tym razem system postawiłem na drugim dysku.
- Sprawdzanie dysków na obecność bad sectorów.
- Kondensatory na płycie głównej są w porządku.

Niestety bezskutecznie. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3642 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 22:25

1. Podmiana zasilacza na inny (o ile możesz od kogoś pożyczyć).

2. Podejrzewam, że na chacie masz jedną fazę zasilania? Tak czy inaczej odpal PC`ta w innym pomieszczeniu.

3. PC przez listwę, czy bezpośrednio do gniazdka? Gniazdka masz z uziemieniem czy bez? Spróbuj bezpośrednio do gniazdka.

• 0

#3 MonsterG

MonsterG
  • Autor tematu
  • Newbie
  • 2 postów

Napisano 05 kwiecień 2018 - 07:30

1. Zasilacz załatwię, tylko, że czasami trzeba czekać na reset i 7 godzin, więc musiałbym pożyczyć na kilka dni, może ogarnę na weekend.

2. Mogę odpalić w innym pomieszczeniu, choć w tym samym chodzi jeszcze inny komputer, laptop i jeszcze kilka sprzętów elektronicznych. Problem dotyczyłby wyłącznie mojego PC?

3. PC przez listwę. Gniazdka mam bez uziemienia.

Na ten moment mogę wymienić jedynie procesor, bo mam dostęp do starego Phenoma.

• 0

#4 dar55

dar55
  • Administrator
  • 592 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 20:11

sprawdź wiedzę emesów

"0x00000101" błąd stop występuje w systemie Windows 7 lub Windows Server 2008 R2, jeśli jest dołączony kabel USB 2.0 debugowania

• 0

#5 wojtek123123

wojtek123123
  • Newbie
  • 1 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 08:15

Czytam sporo na ten temat na : wp

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych