Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z kartą micro SD 64GB

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~eL

~eL
  • Przyjaciel
  • 37 postów

Napisano 17 marzec 2018 - 19:17

Cześć.

Kupiłem na allegro do aparatu kartę micro SD 64 gb Samsung Evo plus.

Karta po włożeniu do kompa działa, mogę ją normalnie sformatować i wgrać na nią pliki. Niestety po włożeniu do aparatu pojawia się komunikat żeby włożyć ponownie kartę (i tak za każdym razem). 

Zaczynam się zastanawiać czy to nie jakaś chińska podróbka, tym bardziej że po kilku włożeniu i wyjęciu jej z adaptera farba zaczęła odpryskiwać i schodzić bardzo szybko.

Mógłby ktoś podrzucić jakiś program którym mógłbym sprawdzić jej rzeczywistą pojemność i parametry zapisu/odczytu?

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3560 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 15:35

Nie wiem, może CrystalDiskMarkiem to ogarniesz? Gdzie tą kartę kupiłeś? Też kupiłem EVO 64 GB do fona, póki co bezproblemowo, ale... raczej nie kupiłbym drugi raz Samsunga ;]

• 0

#3 ~eL

~eL
  • Autor tematu
  • Przyjaciel
  • 37 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 10:03

Na allegro ale parówosprzedawca juz się nawet nie odzywa. W komentarzach ma mase pozytywów ale zdarzają się też negatywy w których ludzie piszą że mają identyczną sytuacje więc wygląda na to że ziomek sprzedaje sporo kart a raz na jakis czas wysyła buble. Na moją chciałem wrzucić więcej niże 2GB danych i po tej operacji karta się zablokowała. Ani nie można nic na nią wgrać, ani sformatować ani nic... chińskie badziewie... Agrrr.

• 0

#4 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3560 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 12:21

Ale format spod Windowsa czy jakimś softem próbowaleś?

• 0

#5 ~eL

~eL
  • Autor tematu
  • Przyjaciel
  • 37 postów

Napisano 27 marzec 2018 - 15:26

Nie miałem do windowsa dostępu więc próbowałem tylko na mac'u. Spróbuję jeszcze na windowsie i zobaczymy co z tego będzie. 

• 0

#6 BartekDzak

BartekDzak
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • LokalizacjaBygdoszcz

Napisano 03 kwiecień 2018 - 03:51

Skoro niewiadomego pochodzenia może to te chińskie podróbki które mają zamieszaną adresacje? 

• 0

#7 dar55

dar55
  • Administrator
  • 580 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 20:13

sprawdź czy twój aparat w ogóle obsługuje SDXC

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych