Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z temperaturami i9-7960X 2.8 GHz + Nzxt Kraken X62 v.2

CPU Chłodzenie problem temperatury kraken i9-7960X

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 sob1488

sob1488
  • Newbie
  • 2 postów

Napisano 07 luty 2018 - 23:58

Cześć,

mam problem z zestawem, który złożyłem pod koniec grudnia, wygląda tak: 

Procesor: Intel Core i9-7960X 2.8 GHz, 22MB

Chłodzenie wodne Nzxt Kraken X62 v.2

Karta Graficzna: MSI GeForce GTX 970 4GB DDR5

RAM: G.Skill Trident Z RGB DDR4 4x16GB, 3000MHz, CL14

Płyta Główna: Asus ROG STRIX X299-E

Dysk: SSD HyperX Savage 480GB SATA3

Zasilacz Aerocool Project 7 750W

Windows 10 64 bit

Ta konfiguracja miała mi posłużyć głównie do grafiki 2D i animacji oraz pracy w aplikacjach do generowania fraktali [Photoshop, Illustrator, AE, Apophysis, Mandelbulb, Chaotica].
Temperatury z Photoshopem nie podnoszą się znacząco ale działanie jest bardzo niekomfortowe, pracuję na dużych plikach ale w porównaniu z poprzednim sprzętem jest nawet gorzej.
Laguje przy każdym ruchu. Natomiast przy renderowaniu z Apophysis lub z jedynie włączoną Chaoticą podnosi temperaturę do 100C. 
Nie wiem jak zdiagnozować przyczynę. Załączam screen z HWMonitor. 

Załączone miniatury

• ScreenShot_20180207234957.png

Użytkownik sob1488 edytował ten post 08 luty 2018 - 00:33

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3635 postów

Napisano 09 luty 2018 - 01:47

Ogarnij lepsze screeny, bo nie chce mi się szukać lupy ;) Co do temperatur, jakoś nie chce mi się wierzyć, że chłodzenie za 6 stów nie daje sobie rady z bądź co bądź wydajną i9-tką. Aby na pewno poprawnie zamontowałeś chłodzenie? Nałożyłeś odpowiednią ilość pasty na CPU? Poza tym, procesor był podkręcany? W jakiej obudowie te graty trzymasz? Ile dodatkowych wentyli posiadasz, jakie to sztuki, napisz coś więcej o jednostce ;)

• 0

#3 sob1488

sob1488
  • Autor tematu
  • Newbie
  • 2 postów

Napisano 09 luty 2018 - 23:24

Ogarnij lepsze screeny, bo nie chce mi się szukać lupy ;) Co do temperatur, jakoś nie chce mi się wierzyć, że chłodzenie za 6 stów nie daje sobie rady z bądź co bądź wydajną i9-tką. Aby na pewno poprawnie zamontowałeś chłodzenie? Nałożyłeś odpowiednią ilość pasty na CPU? Poza tym, procesor był podkręcany? W jakiej obudowie te graty trzymasz? Ile dodatkowych wentyli posiadasz, jakie to sztuki, napisz coś więcej o jednostce ;)

Dokładnie tak samo myślę, to niemożliwe, żeby to nie działało :/ Chłodzenie jest pewnie i mocno zamontowane, pastę dzisiaj położyłem nową (Thermal Grizzly Hydronaut), w tym doszukując się poprawy ale nic to nie dało. Sprawdziłem wszystkie kable itd. jest ok. Procesor nie jest kręcony. Obudowa to Nzxt Elite S340 Midi-Tower, i dodatkowy wiatrak na górę Nzxt Aer RGB - 140mm. Załączam screeny z Cam od Krakena i HWMonitor. Wczoraj mogłem jeszcze kontrolować prędkości wiatraków, a dziś już kompletnie to nie reaguje. Nie wiem naprawdę gdzie jest problem, może mam wadliwy

egzemplarz. 

http://i66.tinypic.com/ztay9w.jpg

http://i68.tinypic.com/5z15j7.jpg

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: CPU, Chłodzenie, problem, temperatury, kraken, i9-7960X

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych