Skocz do zawartości

Zdjęcie

Upgrade komputera

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 callo

callo
  • Newbie
  • 2 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 16:33

Witam posiadam taki zestaw:

Mobo Gigabyte GA-B85M-D3H

Zasilacz Thermaltake smart se 530w

obudowa z3 plus

grafika asus radeon r9 270X 2GB

procek i5 4460 3,2GHz Boxowe chłodzenie

pamięci ballistix 8GB DDR3 1600MHz

dysk WD10EZEX i jeszcze starszy seagate 

Moje pytanie jest proste czy warto inwestować w ten sprzęt? Służy on do gier, szperania po internecie, programowania. Obudowa uwielbia kurz i myślałem nad jej wymianą ale nie wiem co wybrać :( Myślałem również o kupnie dysku SSD oraz RAM'u. Budżet to tak od 800-1000(z naciskiem na 800).

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3573 postów

Napisano 04 styczeń 2018 - 22:01

Co do kurzu, możesz pomyśleć nad jakimiś filtrami anty-kurzowymi. Tudzież we własnym zakresie machnąć pseudo-tuning, jakaś siatka/pończocha na taśmo-magnesach. Ramu możesz dołożyć (mimo, że cholernie drogi, zresztą jak wszystko), SSD to Goodram Iridium PRO 240 GB. Ram + SSD i wyjdzie ok. 650-700 zł.

• 1

#3 callo

callo
  • Autor tematu
  • Newbie
  • 2 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 11:48

Dzięki za odpowiedź spróbuje wyłapać te same ram'y bo ceny się strasznie wahają. Może akurat się uda za mniej niż 300 :)

• 0

#4 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3573 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 17:35

Nie musisz koniecznie brać takie same (choć tak najlepiej), możesz ogarnąć innego producenta (np. Goodramy) lub inny model, ale o takich samych parametrach (a przynajmniej taktowaniu). Możesz rozejrzeć się na allegro/olx za używanymi kośćmi.

• 1

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych