Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z antywirusem "Norton"

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zenon57689

Zenon57689
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 07 grudzień 2017 - 20:07

Parę dni temu nie wiem dlaczego Norton zaczął blokować mi niektóre strony internetowe. Mówię "nie wiem dlaczego" bo właśnie nie przypominam sobie żebym go instalował.

Nie ma go też na żadnym moim dysku tak jakby go w ogóle nie było. Blokuje mi szczególnie Steama na którym nie mogę już normalnie przeglądać stron bo wyskakuje mi komunikat że jest to "Destrukcyjna strona internetowa" a przycisk "pomimo tego chcę wejść" nie zawsze działa. Jest to naprawdę irytujące. 

Próbowałem już odinstalowywać na chyba wszystkie możliwe sposoby. Najpierw przez "Norton remove and reinstall" ale to nie zadziałało. Potem spróbowałem zainstalować ponownie i odinstalować przez panel sterowania ale też to nic nie dało.

Proszę o pomoc.

Użytkownik Zenon57689 edytował ten post 07 grudzień 2017 - 20:09

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3642 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 17:00

Czyli co, nigdy nie instalowałeś Nortona, a mimo to zagościł na Twoim kompie? Być może przy instalacji innego oprogramowania zainstalował się samoczynnie. Zobacz czy w Revo Uninstaller na liście do odinstalowania będzie Norton, jeśli tak, to za jego pomocą spróbuj odinstalować.

Doraźnie: Start -> uruchom -> msconfig -> uruchamianie -> szukasz na liście Nortona i odpatszkowujesz dziada.

Dodatkowo możesz przeskanować partycje (dyski) kompa programem Emsisoft Emergency Kit.

• 0

#3 Zenon57689

Zenon57689
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 15:56

Być może przy instalacji innego oprogramowania zainstalował się samoczynnie.

To albo w sklepie komputerowym gdy wgrywali mi sterowniki zainstalowali również to. 

Niestety żaden sposób nie działa. Norton zdaje się blokować tylko steama, a programy go nie znajdują na komputerze.

Tak czy inaczej dzięki za odpowiedź.

• 0

#4 Zenon57689

Zenon57689
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 16:33

Znalazłem tą stronę https://support.nort...erProfile_en_us. Oraz stronę na forum z podobnym problemem http://forum.pcfoste...on-connectsafe/

Piszę tam żebym w protokole internetowym wersji 4 zaznaczył "Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie" tyle że ja to mam ustawione cały czas więc nie bardzo wiem co mam zrobić w tym punkcie.

EDIT: Chyba już nieważne. Przeczyściłem pamięć swoich przeglądarek i wygląda na to że problemem było to że program został usunięty, ale ustawienia zostały. Sądzę że Norton już się nie pokaże, chociaż ostatnim razem też tak myślałem.

EDIT2: Nope, zadziałało tylko na chwilę.

Użytkownik Zenon57689 edytował ten post 09 grudzień 2017 - 17:09

• 0

#5 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3642 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 18:07

Hmm...może ADWCleaner coś zdziała? Spróbuj.

• 0

#6 Zenon57689

Zenon57689
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 20:40

Również nie działa. 

• 0

#7 Zenon57689

Zenon57689
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 21:04

Okazało się że chyba całe IP mojego internetu jest zabezpieczone przez ten Norton Connect Safe. Sprawdziłem na drugim komputerze i również jest tam ten sam problem.

Usuwanie plików nic mi nie da. Wiesz może co trzeba robić w takiej sytuacji?

• 0

#8 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3642 postów

Napisano 10 grudzień 2017 - 12:41

Co za dostawcę internetu masz?

• 0

#9 Zenon57689

Zenon57689
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 10 grudzień 2017 - 13:40

Co za dostawcę internetu masz?

Vectra, ale sądzę że można oznaczyć wątek jako rozwiązany. Wystarczyło zmienić IP DNS na jakieś losowe liczby (np: 8888 8844) i już nie ma problemu.

Mimo to dziękuję za aktywną pomoc  :D

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych