Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulepszenie komputera

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jaromir

Jaromir
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 11:49

Witam, pól roku temu złożyłem komputer, poniżej zamieszczam konfiguracje, komputer spisuje się rewelacyjnie, radzi sobie bardzo dobrze zarówno w pracach biurowych jak i w grach, niemniej  jednak czas szybko płynie i zastanawiam się co w niedalekiej przyszłości można w komputerze ulepszyć, co byście proponowali ? , ja osobiście przymierzam się do zwiększenia pamięci ram, dokupując kolejną kość 8GB, co o tym myślicie ?

Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM 

MSI GeForce GTX 750Ti GAMING 2G 

Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, Box 

Obudowa SilentiumPC Gladius M20 

Użytkownik Jaromir edytował ten post 30 listopad 2017 - 11:53

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3463 postów

Napisano 30 listopad 2017 - 14:59

Ja to bym pomyślał nad SSD. Drogie cholerstwo (ram też tani nie jest), ale warto w nie zainwestować. Za 240-256 GB trzeba dać minimum 350 zł.

• 0

#3 Ationx

Ationx
  • Przyjaciel
  • 600 postów

Napisano 01 grudzień 2017 - 09:24

Zależy do czego go głównie wykorzystujesz. Bo jak do grania to warto ulepszyć procesor i kartę graficzną.

• 0

#4 Jaromir

Jaromir
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 05 grudzień 2017 - 00:15

No ten komputer mam wyłącznie przeznaczony pod gry i w tym kierunku chce go ulepszać, na chwile obecną w grach radzi sobie całkiem nieźle, chociaż ostatnio wpadł mi w ręce Elex , to już zauważalne było że sprzęt wylewa siódme poty... , także panowie dzięki za sugestie, zaczynam odkładać na modernizacje :) , polecicie do obecnej konfiguracji jakiś procesor, kartę , ram , ssd ? , co do ramu to nie wiem czy lepszym rozwiązaniem będzie kupić taką samą druga kość czy jedną 16 gb.

• 0

#5 Ationx

Ationx
  • Przyjaciel
  • 600 postów

Napisano 05 grudzień 2017 - 10:42

Jak będziesz miał kasę to będziemy polecać. Bo skoro obecnie dopiero zamierzasz zaczynać odkładać to nie ma sensu polecanie czegokolwiek ;)

• 0

#6 Jaromir

Jaromir
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 10:14

Jak będziesz miał kasę to będziemy polecać. Bo skoro obecnie dopiero zamierzasz zaczynać odkładać to nie ma sensu polecanie czegokolwiek ;)

Ok kapuję, na chwilę obecną mógłbym dokonać modernizacji na kwotę 300-350 zł , w tym przedziale mieście się ram i dysk twardy, na poprawę wydajności komputera chyba większy wpływ ma ram, jednak obecny budżet pozwala na zakup kości 8gb , płyta ma dwa sloty, więc nie wiem czy lepiej doskładać i kupić kość 16gb i w przyszłości kolejną 16gb, czy zostać przy zakupie 8gb co z obecną kością dało by 16gb, raczej 16gb na kilka lat powinno sobie z każdą grą poradzić :)

• 0

#7 Ationx

Ationx
  • Przyjaciel
  • 600 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 11:24

Ja bym proponował odkładać dalej. 16GB RAM obecnie nie jest jeszcze potrzebne, a patrząc na Twój sprzęt to w nim akurat jest wiele bardziej priorytetowych spraw żeby zyskać wydajności.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych