Skocz do zawartości

Zdjęcie

Crashujący sterownik AMD

amd sterownik relive crash

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kyryl15

Kyryl15
  • Newbie
  • 1 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 19:01

Witam wszystkich użytkowników

W czerwcu składałem komputer oparty o następujące podzespoły:
CPU: Ryzen 5 1600 (NIEPODKRĘCANY)
MB: MSI B350 TOMAHAWK
GPU: MSI RX 580 8 GB GAMING X (nie podkręcałem)
RAM: CORSAIR LPX VENGENCE 16 GB
ZASILACZ: BQ PURE POWER 10 600 W
SSD: GOODRAM IRIDIUM PRO 240 GB
HDD: TOSHIBA P300 1 TB
WIN 10 PRO
Problem jaki występuje od samego początku to CRASHUJĄCY sterownik AMD w wielu grach. Jak to się objawia? Gram w jakąś grę: np GTA 5, Wiedźmin 3 czy chociażby Diablo 3 (wszystkie są kupione, nie piraty) i nagle minimalizuje się gierka i nie mogę jej przywrócić do pełnego ekranu. Po dwóch, trzech sekundach gierka sama się zamyka. Pojawia się w tym momencie napis: HOST APLIKACJI RADEON SETTINGS PRZESTAŁ DZIAŁAĆ. Po restarcie gry bywa różnie ale najczęściej gra znów crashuje. Pomaga jedynie restart kompa (chociaż powiem szczerze, że nie zawsze). Z kolei jak gram np w LOLA to dostaje często black screen (czasami co 5 sekund), a potem aplikacja się minimalizuje i zostaje tylko reset. Nie było gry z którą nie byłoby problemu. Powiem szczerze, że jest to bardzo irytujące biorąc pod uwagę fakt cenę karty i fakt, że poprzedni Radeon działał bez zarzutu. 
Co z tym zrobiłem dotąd? Najpierw bawiłem się ustawieniami gry. Czasami pomagało na 30 min. Potem użyłem AMD REMOVAL TOOL. Odinstalowałem wsio. Zainstalowałem na nowo: na początku na SSD potem na HDD. Potem szukałem hotfixów w necie, ale do najnowszej wersji nie ma nic. NIe pomógł też reinstall windowsa. Co dalej? Zmieniałem nawet kabel podpięcia monitora: z HDMI na DVI  i tak w kółko. Wysyłałem też komputer kartę na gwarancję. Po  testach wyszło, że z kartą jest wszystko w porządku, nie ma żadnych podstaw, żeby ją winić za taki stan rzeczy (składany u Dawidn20 więc zakładam, że się zna i mu ufam).  Odbywałem też testy w 3d MARKu i FUR MARKU (oba zakończone bez najmniejszych problemów). Pilnuje też najnowszych wersji BIOSU i STEROWNIKÓW. I dalej jest to samo. Nie wiem co robić, a jestem już na granicy nerwów i chęci sprzedaży karty.
Stąd moje pytanie: czy ktoś się z czymś takim spotkał? Albo ma jakikolwiek pomysł jak się z tym uporać? W każdym opisie nowych sterowników jest napis, że jest rozwiązany problem z crushowaniem sterownika i nic dalej to samo. Jeżeli nie to chociaż pomóżcie mi wycenić tą kartę. Ma ona gwarancję jeszcze do 2020 roku. Z jej działaniem nie zauważyłem żadnych problemów.

Za każdą pomoc bardzo serdecznie dziękuję.

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3463 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 23:15

Jak jest możliwość obniżenia zegarów w karcie za pomocą jakiegoś softu (coś w deseń MSI Afterburner), to spróbuj z czystej ciekawości.

• 0

#3 Shootu

Shootu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 28 listopad 2017 - 10:51

spróbuj zainstalwoac starszą wersje tego steerwonika

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: amd, sterownik, relive, crash

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych