Skocz do zawartości

Zdjęcie

komputer nie widzi karty graficznej .

bios

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Donn

Donn
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 08:28

Witam . milem w komputrze zintegrowana karte graficzna  , odinstalowałem  od niej sterowniki  ,  wywaliłem ta karte , włozyłem nowa i nic .... nie pokazuje ze wykrywa sprzęt wentylatory sie kreca . Słyczłem ,ze trzeba  zmienic w biosie ustawienia  ale w moim biosie tego nie ma . Wogole jakis dziwny bios w komputerze HP :

Please Login or Register to see this Hidden Content

taki bios własnie mam... Mysle ,ze trzeba go zaktualizowac ale nie wiem jak pomożecie ??

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3378 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 08:43

Podaj pełny konfig kompa. Co to za karta (dokładny model)? Dodatkowe zasilanie podłączone (o ile karta wymaga)? Po kiego czorta odinstalowywałeś stery od integry? Kabel od monitora przepiąłeś z zintegrowanej do dedykowanej?

• 0

#3 Donn

Donn
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 08:55

Karta Radeon 6670 1gb ddr5 128 bit.  Karta nie potrzebuje zasilania .

tak przepinałem kabel  i na nowej karcie czarny ekran .

• 0

#4 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3378 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 13:35

Jaki masz zasilacz? Moc?

• 0

#5 Donn

Donn
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 21 wrzesień 2017 - 16:33

Zasilacz jest Hp 300w  . Od poczatku Ci powiem w miejscu  gdzie włozyłem nowa karte grficzna była karta " Silicon Image"podobno jest ona po to zeby mozna było podłaczyc drugi monitor . w to miejsce wsadziłem  6670 1gb ddr5 . Wczesniej był  na dysku windows xp . Zawiozłem kompa do serwisu  porpsoiłem o zmiane systemu na windows 7 . Okej wgrali sysytem wszystkie sterowniki i koleś powiedział mi ze komputer widzi karte graifczna alep rzy instalowaniau wywala jakis bład .... Bo podobno Hp robił tak ze nie mozna było karty innej graficznej dołozyć . Ale dobra sprawidziłem w domu mi tu zadnej karty graficznej nie pokazuje  nawet przez dodawanie sprzetu .  A i jak włączam  Pc to  jest komunikat  '922- This system only ....  SPVO/ADD2 CARD IN THE X 16 SLOT .

• 0

#6 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3378 postów

Napisano 22 wrzesień 2017 - 13:49

Daj zdjęcia z wnętrza komputera, z wyjętą i włożoną kartą graficzną. Tylko dobrej jakości, a nie rozmazane/niedoświetlone ;) Niemniej komunikat jaki się pojawia jasno mówi, że ten rzekomy slot PCI-E x16...nie obsługuje kart graficznych PCI-E x16, także zapomnij o jakiejś dedykowanej karcie na tej płycie głównej.

• 0

#7 Donn

Donn
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 07:18

szkoda .

a czy ta płyta głowna bedzie ubsługiwać dedykowana karte graficzna ?

• 0

#8 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3378 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 21:09

Kurcze...no można wydać te 70-100 zł na nową płytę główną, ale wg mnie trochę szkoda kasy, bo to będzie ok. 30% wartości całego blaszaka (nie uwzględniając nowej karty). Może weź na wstrzymanie i uzbieraj w parę miechów chociaż te 6-7 stów, to ogarniemy coś dużo wydajnieszego nowszego powiedzmy na LGA1155/1150.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bios

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych