Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozbudowa aktualnego zestawu

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 jarolinho

jarolinho
  • Newbie
  • 2 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 13:45

Witam. Przymierzam się do aktualizacji mojego zestawu komputerowego. Aktualnie jest to: 

Płyta główna  Gigabyte GA-B75M-D3H

Procesor  Intel Celeron G550  2x2,6GHz

Pamięć RAM   GOOD RAM   DDR3   4GB   1333 MHz   10600 DIMM

Zasilacz   SILVER POWER 500W SP-SS500

Dysk twardy   WD 10EARS SATA   64MB Cache   1TB

Monitor    Samsung B2230

Tak - nie ma tu karty graficznej. Nie grałem w nic wymagającego więc nie była mi potrzebna, ale chciałbym ten zestaw rozbudować tak, żeby działały mi gry typu Fifa 17 (niedługo 18), GTA 5, jakiś FM, może na minimalnych Wiedźmin, aczkolwiek bez tego się obejdzie. Pytanie czy ta płyta główna może zostać czy też jest do wymiany? Jakie modyfikacje polecacie w moim sprzęcie? Mój budżet to około 2 tyś zł (jak będzie ciekawy zestaw to mogę dołożyć nieco). Myślę, że dysk twardy jest okej, zasilacz też więc już kilka set zł do przodu. Ramu napewno trzeba będzie dokupić. Czekam na propozycje.

Dodam jeszcze, że komputer przyda mi się do renderingu video.

Użytkownik jarolinho edytował ten post 11 sierpień 2017 - 14:11

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3440 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 15:56

Wymiana procesora na Core i7 3770 (może jeszcze urwiesz ze 2 dyszki; przed wymianą zaktualizuj BIOS płyty głównej).

Dołożenie co najmniej 4 GB ramu.

Grafika może być nowa, ZOTAC GTX 1050Ti Dual-Fan.

No i na deser możesz sobie fundnąć dysk SSD na system i inne ważne pierdy Goodram Iridium PRO 240 GB.

Po takiej modernizacji maszyna jak się patrzy :)

P.S. Doczytałem o renderingu, więc ramu minimum 8 GB, albo w jednej kości albo 2x 4 GB.

• 0

#3 jarolinho

jarolinho
  • Autor tematu
  • Newbie
  • 2 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 10:03

Dzieki za odpowiedz :)

ram raczej kupie 8gb

a grafika nie lepiej geforce albo msi?

i czy taki zestawik tez nada sie do streamow np fify?

Użytkownik jarolinho edytował ten post 12 sierpień 2017 - 10:33

• 0

#4 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3440 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 17:13

GeForce to producent układów graficznych, on produkuje referencyjne karty (czyli z kiepskim chłodzeniem) oraz udostępnia swoje rozwiązania pozostałym producentom, takim jak MSI, Zotac, Asus, Gigabyte itd. Ta karta co podałem to dobry wybór. Tak, nada się również do streamowania.

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych