Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komputer nie uruchamia się

Płyta główna CPU LED Awaria

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szparag

Szparag
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 19:58

Dobry wieczór forumowicze

Dosłownie przed chwilą złożyłem swojego składaka z różnych części które ostatnio kupowałem, częściowo też starych, które miałem w poprzednim komputerze:

Asus P8P67 EVO

I5 2500k

Zasilacz Corsair VS450

Gtx 960

RAM nie pamiętam teraz, ale DDR3 i chyba 1600 Mhz, 4gb 1 kość

Po podłączeniu do zasilania lampki na płycie głównej świecą się. Kiedy naciskam przycisk uruchamiania komputera nie dzieje się nic, zero dźwięków, wiatraki nie chodzą. jedynie na bardzo Krótki moment zapala się dioda CPU LED i chłodzenie karty graficznej wykonuje może z pół obrotu, potem dioda natychmiast gaśnie a w raz z nią przestaje odzywać się chłodzenie, Co więcej, kiedy klikam przycisk uruchamiania nie zapala się ponownie, dopiero gdy odłączę od zasilania i podłącze znowu. Próbowałem przełożyć RAM do innego portu, zamieniłem też kolejność podłączenia dysków twardych (Nie jestem pewien na którym mam system i przez to który powinien być pierwszy)

Jakieś porady?

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3304 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 22:44

Zostawiasz sam procesor, pozostałą resztę wyrzucasz, odpala (tzn. kręci się chłodzenie procesora?). Masz podłączony buzzer?

• 0

#3 Szparag

Szparag
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 11:13

Rano spróbowałem odpalić komputer po odłączeniu dysków twardych i napędów, zostawiłem wiatrak, grafikę i procesor, ale wyglądało to tak samo. Grafa na 99% sprawna, to jest ostatnia część która by się mogła popsuć tutaj. Chyba wszystko podłączyłem, ale żadnych dźwięków nie wydaje, może nie ma go na tej płycie? A, jeszcze jedna rzecz, nie wiem czy to ważne ale korzystam teraz z dość starej obudowy mojego kolegi, dawno nie była używana, spróbować zmienić obudowę na inną? Bo mam drugą i mogę jej użyć, musiałbym po prostu wszystko przełożyć.

• 0

#4 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3304 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 11:41

Wyjmij płytę główną, połóż ją na jakiejś folii antystatycznej lub kartonie, grafę też wywal, odpal z samym procesorem. Jak nie ruszy, to podejrzewam padniętą płytę główną. Jeszcze zresetuj BIOS, odłącz zasilanie, wyjmij baterię na 5-10 min, włóż z powrotem.

• 0

#5 Szparag

Szparag
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 21:59

Dzięki za rady ;) Mała aktualizacja sytuacji: Odpaliłem wszystko na pajączka, działało, więc pomyślałem że musiało być coś źle podłączone i przełożyłem do obudowy. Komputer pracuje, wiatraki się kręcą, słyszę jak działają napędy ale na monitorze nie ma obrazu i ciągle świeci się dioda DRAM_led. Resetowałem biosa baterią i używałem przycisku MEMok zgodnie z instrukcją. Użyłem też innego ramu. Nie wiem co jeszcze może być nie tak :/

• 0

#6 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3304 postów

Napisano 16 czerwiec 2017 - 17:03

Ale co, na pająka wszystko poprawnie działało? Bo wiesz, może w gablocie idą jakieś przebicia prundu i dlatego dzieją się cyrki ;) A jak tu i tu lipa, to płyta leci na gwarancje (o ile handlarz takowej udzielił).Też miałem problem z Asusem P8P67, u mnie siadła miesiąc od skręcenia i5 2500K (teraz sobie działa na stocku). Z tymże u mnie w czasie awarii nic nie chciało wstać, nawet zasilacz nie zakręcił. Poszła do wymiany w ramach gw. i do tej pory działa.

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Płyta główna, CPU LED, Awaria

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych