Skocz do zawartości

Zdjęcie

Głośny fxf ts 550, co dalej?

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal488

michal488
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 16:20

Witam,
Jak w temacie posiadam owy zasilacz w zestawie z intel i5 4690k, gtx 660, MSI Z97 G43. Wszystko pięknie ładnie ale niestety zasilacz pod obciążeniem zachowuje się jak odkurzacz, wentylator jest sprawny a wręcz zbyt sprawny, wkręca się na potężne obroty i robi mnóstwo hałasu, jest o wiele glosniejszy od poczciwego gtx660. Bez obciążenia jest ok, ale przy wymagających grach jest jak opisałem.

Pytanie jest takie, czy to normalne przy tym zasilaczu, czy z ten stan rzeczy można jedynie winić zasilacz, czy może któryś z podzespołów szwankuje i wymusza taki duży pobór prądu?

Zasilacz kupiłem pod koniec 2015 więc ma jeszcze gwarancję, wcześniej nie grałem w aż tak wymagające tytuły, więc nie mogę powiedzieć czy było tak od nowości. Jedynie co mi się kojarzy to to że przy wiedźminie 3 też było głośno ale wtedy myślałem że to od karty.

Nie wiem czy to usterka, czy porostu ten typ tak ma czy warto go wysyłać na gwarancję czy lepiej opylić i kupić coś z be quiet?

A może samodzielnie wymienić wentylator?
  • 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3378 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 16:48

Wymieniłbym sam wentyl, na jakiś niskoobrotowy (max 800 obr/min).

• 0

#3 michal488

michal488
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 18:43

Czyli uważasz że gwarancja nic nie pomoże? Zasilacz kupiłem na morele, zastanawiam się czy nie dać go na gwarancję i poprosić o zmianę wentylatora na taki jak sugerujesz, nie wiem tylko czy pójdą na to. Udało by się zachować przy okazji gwarancję. Tylko nie wiem czy jest szansa na taki myk
  • 0

#4 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3378 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 22:43

Wg mnie, serwis (nie mylić ze sklepem - morele - bo oni na to będą mieli wylane) oleje sprawę. Co prawda wentylator jest częścią zasilacza, ale sam w sobie jest sprawny.

Please Login or Register to see this Hidden Content

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych