Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana RAM i dokupienie SSD

ssd ram laptop dell

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 drzazga3009

drzazga3009
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 07 maj 2017 - 10:12

Posiadam laptopa DELL Inspiron 5521 i powoli zaczyna mu brakować mocy. Chętnie bym go wymienił na nowszy, ale sensowny następca musiałby pewnie kosztować co najmniej 3000 zł. Obecnie tyle nie mam. Myślałem o ulepszeniu tego sprzętu, najlepiej za kwotę do 500 zł. Niestety niezbyt znam się na kompatybilności podzespołów dlatego proszę Was o doradzenie mi. Aktualnie mam w laptopie, według CPU-Z, zainstalowane 2 x 4 GB DDR3 1600 MHz SoDIMM. Myślałem, żeby kupić RAM 2 x 8 GB i do tego dysk SSD. Przejrzałem sklepy internetowe i okazało się, że w moim budżecie to ja chyba tylko RAM wymienię. Co myślicie? Wymieniać tylko RAM, może tylko dysk. a może tylko jedną kość z 4 GB na 8 GB i dysk na SSD?

Ogólnie proszę o jakieś tanie, sensowne propozycje rozbudowy. Wiem, że za te 500 zł dużo nie zdziałam, dlatego uznajmy, że szukam czegoś sensownego za jak najmniejszą kwotę, nawet większą niż te 500-600 zł.

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3689 postów

Napisano 07 maj 2017 - 11:24

8 GB ok. 200 zł, czyli normalna cena (ale drogo). Jeśli celujesz w SSD 120-128 GB, to możesz tak zrobić, jeśli chcesz pojemniejszego twardziela, no to przykładowo Goodram Iridium PRO 240 GB  kosztuje ok. 400 zł, więc na ram nie starczy (chyba, że dołożysz). Najpierw kup SSD, już tutaj odczujesz poprawę szybkości działania sprzętu.

• 0

#3 drzazga3009

drzazga3009
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 07 maj 2017 - 12:53

http://www.morele.ne...ry/info/l2aVvZ/

Czy jest sens w wymianie tylko jednej kości na 8 GB? Rozumiem, że w systemie będzie widoczne wtedy pełne 12 GB pamięci RAM? Więcej niż 600 zł nie wysupłam, więc 2 nie kupię. Jeśli nie warto wymieniać tej jednej kości ram to kupię tylko SSD.

• 0

#4 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3689 postów

Napisano 07 maj 2017 - 13:54

W komputroniku masz parę zeta taniej, na dwa piwa starczy ;) Na Twoim miejscu kupiłbym na początek SSD, a jeśli to będzie za mało, to później podmiana kości ram. Do czego wykorzystujesz lapka?

• 0

#5 drzazga3009

drzazga3009
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 07 maj 2017 - 15:22

Koszyk był na morelach, bo na komputroniku nie znalazłem takiej kości RAM.

A komputer wykorzystuję standardowo, do wszytkiego default_wink.png

Z takich najbardziej obciążających rzeczy to czasami na nim pogram na najniższych ustawieniach (ale często brakuje RAM i komputer się zawiesza). Z innych obciążających rzeczy to często programuję, jednocześnie słuchając muzyki i na drugim monitorze mam otwartą przeglądarkę z nawet kilkudziesięcioma kartami. Wtedy też zdarza się że brakuje RAMu, ale najczęściej w takiej sytuacji jeśli coś się zaczyna wieszać, to najprawdopodobniej przez dysk, bo menadżer zadań wskazuje, że wykorzystanie dysku wynosi 100%. Dlatego pomyślałem, żeby dorzucić RAMu i dysk SSD.

Użytkownik drzazga3009 edytował ten post 07 maj 2017 - 16:01

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ssd, ram, laptop, dell

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych