Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mobilny router LTE

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~eL

~eL
  • Przyjaciel
  • 21 postów
  • LokalizacjaNiemce

Napisano 18 luty 2017 - 18:13

Cześć.

Poszukuję jakiś router LTE . 

Rzecz jasna bez sim locka.

Bateria nie musi długo trzymać, grunt żeby śmigał, nie gubił zasięgu i fajnie by było gdyby można było podłączyć dodatkową antenę.

Może ktoś ma sprzedać? 

Jeśli tak to szybko się decydować bo spieszy mi się więc coś na allegro znajdę ;)

Pozdrawiam.

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3434 postów

Napisano 18 luty 2017 - 18:20

Zwykły hot-spot z fona nie styka? No i ile tych eurocentów masz? Czy siano nie gra roli?

• 0

#3 ~eL

~eL
  • Autor tematu
  • Przyjaciel
  • 21 postów
  • LokalizacjaNiemce

Napisano 18 luty 2017 - 19:01

Od 2 miechów jest karta wsadzona do starego Samsunga Ace, ale działa to różnie (czasami przycina i trzeba resetować tele).

Poza tym neta mam LTE którego samsung też nie obsługuje dlatego szukam jakiegoś routera.

Co do kasy to zależy. Z tego co patrzę na allegro to za około 200-230zł można nowy router LTE spokojnie już kupić. Używkę w okolicach 120-130zł też.

A napisałem tutaj bo może komuś gdzieś w szafie zalega to chętnie odkupię za mniej więcej podobną kwotę.

• 0

#4 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3434 postów

Napisano 18 luty 2017 - 20:51

Chyba taki Huawei byłby spoko:

Please Login or Register to see this Hidden Content

• 0

#5 ~eL

~eL
  • Autor tematu
  • Przyjaciel
  • 21 postów
  • LokalizacjaNiemce

Napisano 18 luty 2017 - 23:09

No właśnie na te też patrzyłem i w sumie są całkiem fajne. Ja jednak chyba póki co szukam jakiejś używki bo raz że taniej, a dwa że router będzie używany jako normalny internet domowy więc będzie cały czas podłączony do prądu także pewnie mocno wyeksploatuję baterię. 

• 0

#6 ~eL

~eL
  • Autor tematu
  • Przyjaciel
  • 21 postów
  • LokalizacjaNiemce

Napisano 06 kwiecień 2017 - 15:47

Kupiony, nieaktualne.

• 0

#7 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3434 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 18:39

No, ale co nieaktualne... Już się chwal co to za sprzęcior z bazarku? Jaka marka, model, jak się sprawuje?

• 0

#8 ~eL

~eL
  • Autor tematu
  • Przyjaciel
  • 21 postów
  • LokalizacjaNiemce

Napisano 06 kwiecień 2017 - 18:54

No więc tak pokrótce.

Kupiłem klasyk czyli Huawei E5372. 

Dlaczego? 3 powody:

1. Musiałem już coś pilnie kupić bo telefon który miał kartę ciągle zrywał połączenie i nie szło już tego korzystać (wysłużony Samsung Ace 2) a więc nie chciałem już nic kupować z przesyłką.

2. Rodzice 2 lata z takiego korzystają i zawsze byli bardzo zadowoleni. Ja zresztą też jak pożyczałem.

3. Na Niebko Terror trafił się taki w dobrej cenie. Konkretnie tutaj:

Please Login or Register to see this Hidden Content

125 zł ale poszedł za 100zł w naprawdę dobrym stanie. 

Co do jakichś poważnych testów to póki co ciężko powiedzieć ponieważ kupiłem go w niedziele o 21 a w poniedziałek o 5 wyleciałem do Monachium i korzysta z niego dziewczyna ;).

Nie mniej jednak na dworze przy kupnie test z NJU pokazał około 50 mb/s. 

W mieszkaniu na 5 piętrze na parapecie łapie około 15mb/s. 

W sobotę będę w domu i mam parę rzeczy do zrobienia to się przekonam. Rozważam też podłączenie jakiejś dodatkowej anteny na zewnątrz, aczkolwiek póki co tak rzadko jestem w domu że to chyba większego sensu nie ma. 

• 0

#9 ~eL

~eL
  • Autor tematu
  • Przyjaciel
  • 21 postów
  • LokalizacjaNiemce

Napisano 20 czerwiec 2017 - 07:55

Niestety routery mobilne do codziennej pracy chyba średnio się nadają.

Sam router bez żadnych dodatkowych anten w pokoju w którym się znajduje ma dobry sygnał. Niestety kawałek dalej jest już gorzej (wystarczy iść do kuchni gdzie jest jedna ściana i już z neta zostaje max 0-1 kreska) aczkolwiek liczyłem się z tym.

Problem w tym że niestety połączenie nie jest zbyt stabilne. Co jakiś czas (1-2 dni) trzeba resetować router bo internet strasznie muli i się przywiesza. Reset routera oczywiście problem rozwiązuje, ale wolałbym żeby chodził bez problemu bez żadnej ingerencji.

Aktualnie nie planuje zmieniać operatora bo 40GB które mamy wykorzystujemy w około 60-70% miesięcznie. Jak dobrze kojarzę to za miesiąc kiedy minie pół roku NJU dodaje od siebie kolejne 20GB za tą samą cene także przy aktualnym z użyciu w pełni wystarczy. Jedynie będę rozwał czy nie kupić normalnego stacjonarnego routera.

Sam router Huawei E5372 bardzo spoko jeśli chodzi o wyjazdy i sprawy do których został stworzony.

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych