Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zacinanie się komputera (bądź systemu) podczas używania.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 evgenivsh

evgenivsh
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 17:36

Kiedy używam swojego komputera, potrafi zaciąć się na jakiś moment. Słychać dźwięk, nie przerywa mi go. Są też momenty, w których wiem, że na pewno zatnie się komputer, jednak wtedy muszę już resetować, czyli kiedy gram na przykład w League of Legends i po skończonym meczu klikam na 'Kontynuuj'. Gra się zamyka, powinien pojawić się na pulpicie client, jednak po tym jak zniknie ekran gry, system/komputer (tutaj niestety nie zorientowałem się co dokładnie jest problemem, dlatego pod uwagę biorę obydwie opcje) zawiesza się i do ruszenia go potrzebny jest reset.

Problem pojawił się po tym, jak sformatowałem komputer, gdyż dysk był już mocno zapchany, więc system zaczął pracować wolniej, czasami za bardzo mulił. Zainstalowałem sterowniki (o niektórych mogłem zapomnieć, d'uh), sprawdziłem co potrzebowałem.

Dziękuję z góry za każdą pomoc.

evgenivsh

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 2305 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 17:43

1. Pełny konfig kompa wraz z marką, mocą zasilacza.

2. Jaki masz system operacyjny?

3. Kiedy formatowałeś partycje (wszystkie, czy tylko systemową)? Ile masz wolnego miejsca na partycji systemowej (tzw. dysku C)?

4. OCCT + opcjonalnie Furmark.

5. Co to za dźwięk? Pikanie (z wnętrza kompa), czy dźwięk np. muzyki, z gry?

6. Możesz zrobić skan Malwarebtes Anti-Malware i dać znać czy coś znalazł.

• 0

#3 evgenivsh

evgenivsh
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 17:54

1. Pełny konfig kompa wraz z marką, mocą zasilacza.

2. Jaki masz system operacyjny?

3. Kiedy formatowałeś partycje (wszystkie, czy tylko systemową)? Ile masz wolnego miejsca na partycji systemowej (tzw. dysku C)?

4. OCCT + opcjonalnie Furmark.

5. Co to za dźwięk? Pikanie (z wnętrza kompa), czy dźwięk np. muzyki, z gry?

6. Możesz zrobić skan Malwarebtes Anti-Malware i dać znać czy coś znalazł.

1. AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+, 2,60GHz,

RAM - 2GB DDR2, 800

Karta graficzna - GeForce 9600GT (tak, ta stara z 512 MB dedykowanej pamięci)

Płyta główna - M2N (GREEN) rev 1.02g.

2. Windows 7, x64 - oryginalny

3. Formatowałem obydwie partycje, systemowa partycja ma wolne 49,3GB z 68.3, więc raczej jest prawidłowo, system zajmuje około 20GB, plus sterowniki.

4. Dorzucę jak skończę skanowanie OCCT.

5. Dźwięk z gry, ewentualnie jakaś muzyka, jeśli słuchałem czegoś w tle.

6. Mogę, jeśli nie będziemy mieli żadnego pomysłu na podstawie ww. punktów, to przeskanuję go Anti-Malware.

• 0

#4 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 2305 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 18:21

No i jeszcze zapodaj ten zasilacz ;) + dodatkowo HDTune -> Benchmark, Health (nic nie utnij) oraz Error Scan (Quick Scan zaznacz) -> dajesz linki do screenów.

• 0

#5 evgenivsh

evgenivsh
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 18:23

No i jeszcze zapodaj ten zasilacz ;) + dodatkowo HDTune -> Benchmark, Health (nic nie utnij) oraz Error Scan (Quick Scan zaznacz) -> dajesz linki do screenów.

Zasilacza nie mogę przez system sprawdzić, więc muszę zajrzeć do kompa, a to może trochę zająć, bo możliwe będzie że będę musiał go wyciągnąć - chwila co prawda, ale mam jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, więc będę robił to na raty, spróbuję mimo wszystko. Jednak wydaje mi się, że problem nie stoi po stronie zasilacza, mam go od ponad roku i takich akcji nie było - dopiero po formacie się zaczęło. Zaraz edytuję ten post i podam zasilacz.

PS

Jednak bezproblemowo, nie wiem co ja tam marudziłem - Colors-IT, ATX12V P4.

PS2.

Za ponad minutę pojawią się screeny z OCCT.

Please Login or Register to see this Hidden Content

Parę razy podczas skanowania przyciął mi się system, bo próbowałem robić coś, przeglądać internet, żeby skany wyszły tak jak podczas użytkowania. Chyba że powinienem to zrobić podczas wolnej pracy komputera, bez procesów dodatkowych.

Użytkownik evgenivsh edytował ten post 11 styczeń 2017 - 18:29

• 0

#6 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 2305 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 18:42

Temp. procesora w porządku, zasilacz masz badziew (niestabilne napięcia mogą powodować podobne problemy), ramu zdecydowanie za mało na 64bit... Niby mówisz, że wcześniej było ok, tak czy inaczej 2 GB to za mało na Siódemkę (dodatkowo w wydaniu 64bit), dołożyłbym drugą kość 2 GB (a najlepiej 4 GB).

• 0

#7 evgenivsh

evgenivsh
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 18:44

Temp. procesora w porządku, zasilacz masz badziew (niestabilne napięcia mogą powodować podobne problemy), ramu zdecydowanie za mało na 64bit... Niby mówisz, że wcześniej było ok, tak czy inaczej 2 GB to za mało na Siódemkę (dodatkowo w wydaniu 64bit), dołożyłbym drugą kość 2 GB (a najlepiej 4 GB).

Rozmyślałem nad tym, jednak te 2GB naprawdę mocno mi starczają, gram nawet w tego LoLa przy 70 klatkach na sekundę, to nie jest problem. To nie występuje raczej ze względu na RAM.

PS.

Zresztą za 3-4 miesiące składam całkowicie nowy komputer, więc do tego raczej nie będę nic kupował nowego, nie widzę po prostu sensu w tym. Chcę zminimalizować jakoś te przycięcia systemu, żeby były mniej uciążliwe - na nowym sprzęcie to raczej już nie będzie problem.

Użytkownik evgenivsh edytował ten post 11 styczeń 2017 - 18:49

• 0

#8 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 2305 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 19:07

HDTune jeszcze zapodaj...

• 0

#9 evgenivsh

evgenivsh
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 19:50

HDTune jeszcze zapodaj...

Hmm HDTune w zakładce Health nie wyswietla mi nic. Czekalem te 5 minut.
  • 0

#10 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 2305 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 20:33

To daj CrystalDiskInfo.

• 0

#11 evgenivsh

evgenivsh
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 20:45

To daj CrystalDiskInfo.

5 minut i jest.

Pytanie, co dokładnie mam w nim zrobić?

Użytkownik evgenivsh edytował ten post 11 styczeń 2017 - 20:49

• 0

#12 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 2305 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 20:54

Tylko wklej screena głównego okna programu, te wszystkie linijki z atrybutami (nie pomiń żadnej).

• 0

#13 evgenivsh

evgenivsh
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 20:55

Tylko wklej screena głównego okna programu, te wszystkie linijki z atrybutami (nie pomiń żadnej).

To ci raczej nic nie powie.

Dlatego zapytałem co mam zrobić.

• 0

#14 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 2305 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 21:23

Dziwne, że obydwa programy nie wykryły dysku. Cóż, tu możemy zdziałać... Jeśli masz zarówno dysk i napęd CD/DVD pod złącze SATA, to zamień kabelki. A jak nie masz dwóch sztuk, to podłącz dysk do innego portu w płycie głównej. Przyczyn zamulania może być całe mnóstwo, ale skupiłbym się może na sofcie i przeleciał w końcu kompa Malwarebytes.

• 0

#15 evgenivsh

evgenivsh
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 21:32

Dziwne, że obydwa programy nie wykryły dysku. Cóż, tu możemy zdziałać... Jeśli masz zarówno dysk i napęd CD/DVD pod złącze SATA, to zamień kabelki. A jak nie masz dwóch sztuk, to podłącz dysk do innego portu w płycie głównej. Przyczyn zamulania może być całe mnóstwo, ale skupiłbym się może na sofcie i przeleciał w końcu kompa Malwarebytes.

Jesteś pewnie osobą dorosłą, więc jakoś nie oczekuję odpowiedzi innej niż 'nie'.

Czy jest możliwość, że jutro jesteś w godzinach przedpołudniowych (?) wpaść tu na forum? Moglibyśmy na daną godzinę się umówić. Na ten moment ciężko mi cokolwiek zrobić ze względu na czas, który mnie teraz ogranicza, a jutro przed południem mam dość sporo wolnego czasu.

• 0

#16 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 2305 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 21:51

Jak będę, to będę...raczej będę. Tak czy inaczej porób to, na co do tej pory wpadłem.

1. Te kabelki SATA.

2. Malwarebytes.

3. Start -> Uruchom -> msconfig -> Uruchamianie -> odptaszkuj niepotrzebne programy/usługi startujące wraz z systemem (jak nie wiesz co wyłączyć, zrób screena).

4. Możesz wyłączyć

.

Jeśli miałbym dopatrywać się przyczyny w sprzęcie, to: dysk (o którym nic wiemy i chyba się nie dowiemy ;)), za mało ramu (tu swoją drogą można by było zrobić Memtesta), zasilacz. Może się okazać, że przyczyna będzie błacha, a My "zmarnujemy" sporo czasu na ustalenie przyczyny, no, ale cóż.

• 0

#17 evgenivsh

evgenivsh
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 11 styczeń 2017 - 21:58

Jak będę, to będę...raczej będę. Tak czy inaczej porób to, na co do tej pory wpadłem.

1. Te kabelki SATA.

2. Malwarebytes.

3. Start -> Uruchom -> msconfig -> Uruchamianie -> odptaszkuj niepotrzebne programy/usługi startujące wraz z systemem (jak nie wiesz co wyłączyć, zrób screena).

4. Możesz wyłączyć

.

Jeśli miałbym dopatrywać się przyczyny w sprzęcie, to: dysk (o którym nic wiemy i chyba się nie dowiemy ;)), za mało ramu (tu swoją drogą można by było zrobić Memtesta), zasilacz. Może się okazać, że przyczyna będzie błacha, a My "zmarnujemy" sporo czasu na ustalenie przyczyny, no, ale cóż.

Jasne, jutro od rana pewnie będę siedział przy tym komputerze grzebiąc w nim, doszukując się przyczyny. Dzięki za pomoc. Napiszę post, w którym będę po kolei edytował, pisząc czy coś się zmieniło w jego działaniu.

1. Kabelki nic nie zmieniły. Odłączyłem stację dysków, podpięty przez SATA jest tylko dysk - żadnej zmiany.

2. Malwarem zaraz przeskanuję komputer. Przeskanowałem - wykryło kilka plików, usunąłem je.

3. Tu zrobiłem co trzeba.

4. Indeksowanie wyłączone.

Użytkownik evgenivsh edytował ten post 12 styczeń 2017 - 10:49

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych