Skocz do zawartości

Zdjęcie

Potrzebny nowy monitor

nowy monitor ips 600zł kąty widzenia 24 cale

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 zozipyly

zozipyly
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 20:42

Witam wszystkich.Sprawa wygląda tak.Posiadam monitor od Samsunga model S22D300 22'cale, jednak że nie jestem z niego szczególnie zadowolony postanowiłem na wymianę.Wszystko przez bardzo słabe kąty widzenia.Przewaliłem już pół internetu ale nadal ciężko mi się zdecydować.Dużo osób poleca aoc i2369vm, oraz lg 24mp48hq-p mi bynajmniej obydwa monitory nie przypadają do gustu, aoc - według mnie ma średni desing a lg bardzo przypomina mi obecnego samsunga.Więc czego bym chciał ?

Monitor

-najlepiej 24 cale 

-max: 600 zł

-z dobrymi kątami widzenia (priorytet) tak aby można było oglądać filmy z każdej pozycji

Podobają mi się monitory Asusa,jakiś Acer ewentualnie naprawdę nie wiem czego już szukać. Jeśli to ważne posiadam grafikę Asus Radeon R270 OC, monitor służy mi przeważnie do przeglądania internetu i oglądania filmów.Mało gram w gry.  :)

Użytkownik zozipyly edytował ten post 01 styczeń 2017 - 20:48

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3642 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 00:24

Albo patrzysz na zewnętrzną stylistykę, albo na jakość wyświetlanego obrazu. Z tym AOC`iem miałem do czynienia i jak za tą kasę to bdb monitorek (w sensie obrazu i kątów widzenia, czas reakcji jak na IPS`a też w normie). Sam 3 lata temu rzuciłem się na taniego Asusa (bynajmniej nie decydował design), za ok. 5 stów i średnio jestem z niego zadowolony. Budżetowe Acery pewnie też d... nie będą urywać (tu jedynie miałem przed oczyma model 29` CB290C, który szału nie robił).

Od siebie mogę polecić jeszcze Samsunga LS24F350FHUXEN.

• 0

#3 zozipyly

zozipyly
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 10:37

Albo patrzysz na zewnętrzną stylistykę, albo na jakość wyświetlanego obrazu. Z tym AOC`iem miałem do czynienia i jak za tą kasę to bdb monitorek (w sensie obrazu i kątów widzenia, czas reakcji jak na IPS`a też w normie). Sam 3 lata temu rzuciłem się na taniego Asusa (bynajmniej nie decydował design), za ok. 5 stów i średnio jestem z niego zadowolony. Budżetowe Acery pewnie też d... nie będą urywać (tu jedynie miałem przed oczyma model 29` CB290C, który szału nie robił).

Od siebie mogę polecić jeszcze Samsunga LS24F350FHUXEN.

więc pewnie będe musiał zdecydować się na tego aoc  samsunga mam i troche się do nich zraźiłem ..może jakiś BenQ ?

Użytkownik zozipyly edytował ten post 02 styczeń 2017 - 10:38

• 0

#4 Krzysztof Nowak

Krzysztof Nowak
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 10:48

Z tych co podałeś zdecydowanie AOC i2369vm - matryca AH-IPS o szerokich kątach widzenia, matowe pokrycie ekranu, w większości matowa obudowa, możliwość wyświetlania obrazu z urządzeń mobilnych (MHL), dobra jakość wykonania, wzorowy w tej klasie przebieg krzywej kolorów składowych.

http://www.x-kom.pl/...no-srebrny.html

Ewentualnie jeszcze bardzo dobrym wyborem jest iiyama X2483HSU - jest ponad budżet ale warty uwagi :)

http://www.x-kom.pl/...hsu-czarny.html

• 0
Masz problem z wyborem laptopa lub innego sprzętu pisz gg: 61368604

#5 zozipyly

zozipyly
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 12:47

matryca amva ? to nie jest typowy ips o co chodzi bo sie nie orientuje ?

Użytkownik zozipyly edytował ten post 02 styczeń 2017 - 12:47

• 0

#6 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3642 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 13:40

AMVA można powiedzieć, że łączy cechy TN`ki i IPS. Tzn. zapewnia lepsze kąty widzenia jak TN`ka (ale nieco gorsze jak IPS), również bardzo dobrze odwzorowuje kolory, w tym czerń (w IPS`ach występuje tzw. srebrzenie).

• 0

#7 zozipyly

zozipyly
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 13:59

rozumiem, a co powiecie o tym? troche ponad mój budżet ale monitor z wbudowanym tunerem tv warto???? http://www.emag.pl/m.../pd/DNF8LYBBM/  czy do tego tunera żeby oglądać tv musi być coś jeszcze podłączone jakiś dekoder,antena czy coś ? :D

Użytkownik zozipyly edytował ten post 02 styczeń 2017 - 14:05

• 0

#8 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3642 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 14:10

Błędny link.

• 0

#9 zozipyly

zozipyly
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 14:14

dobra... je*ac ten tuner i tak nie mam anteny w pobliżu i nie będę się bawił w podłączanie , wybiorę chyba tego samsunga z linku wyżej co kolega Junior Admin proponował wg mnie ładniejszy niż AOC. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie

Użytkownik zozipyly edytował ten post 02 styczeń 2017 - 15:08

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowy, monitor, ips, 600zł, kąty widzenia, 24 cale

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych