Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozmazane obrazy w Excelu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ruzia

ruzia
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 06 październik 2016 - 21:01

Witam

mam problem ze zdjęciami w Excelu. Kiedy używam opcji wklej obraz i wskazuję ścieżkę z dysku obraz jpg albo od razu wstawia mi się rozmazany albo wstawia się ok po czym po zapisaniu i wyjściu z programu  a następnie ponownym jego otworzeniu już jest rozmazany. problem pojawił się ok tygodnia temu, wcześniej jakość obrazów zawsze była ok, były ostre a kiedy je powiększałam zachowywały dobrą jakość. Obecnie nie da się praktycznie nic ze zdjęcia odczytać.

Dodam że ten problem dotyczy komputera w pracy i kiedy przesiadłam się na inny komputer z innym excelem problem nadal występuje. czy to może być coś ze złą rozdzielczością zdjęć na dysku sieciowym? Tyle że one po otwarciu innym programem zachowują ostrość a jedynie po wstawieniu ich do Excela są rozmyte. Codziennie wstawiam bardzo duzo takich zdjęć  i obecnie nie mogę pracować ze względu na ten problem. Czy ktoś mógłby mi doradzić co może być przyczyna i jak temu zaradzić. dodam ze przeinstalowanie excela nie pomogło , podobnie jak zmiana rozdzielczości obrazu w pliku na funkcję 'nie kompresuj obrazów' też nic nie dała,po ponownym otwarciu pliku zdjęcie uparcie jest rozmazane. Bardzo proszę o pomoc :/

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych