Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy dysk SSD pomoże ?

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maquden

Maquden
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 07:16

Witam, chciałem zainstalować windows 8.1 z pendrive na starym dysku w nowym komputerze. Dokładnie nie powtórzę, ale chodziło o rodzaj dysku. Mam MBR, a trzeba GPT. Pierwszy raz takie coś widziałem, może to przez nowszy sprzęt, a dysk z przed kilku lat. Konwertowanie w konsoli systemowej podczas instalacji nic nie daje, ponieważ pisze, że dysk jest niemożliwy do skonwertowania. Na nowym dysku SSD wszystko bedzie dobrze ?

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3642 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 08:00

Dysk tu nie ma nic do rzeczy, tylko system plików. Rozumiem, że sformatowałeś dysk? Gparted -> formatujesz dysk, tworzysz nowe partycje (lub zostawiasz w takim samym rozmiarze) -> przystępujesz do świeżej instalacji. Masz pewnie BIOS UEFI -> wyłącz go (z UEFI na LEGACY), dodatkowo Secure Boot -> Disabled.

• 0

#3 Maquden

Maquden
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 11:29

Wyłączyłem Secure Boot,.Nie mogę ustawić tylko LEGACY, jest tylko UEFI lub UEFI+LEGACY. Teraz pendrive z Windowsem przestało wykrywać. Nagrałem go rufusem.

Gparted nie wykrywa żadnych partycji. Nagrałem go pendrivem i ciągle jest wyszukiwanie partycji.

Powiedziałeś, że to nie wina dysku i można coś z tym zrobić, ale gdy kupie nowy dysk SSD to nie bedzie problemu, czy to samo co z tym ?

Użytkownik Rafaello025 edytował ten post 01 wrzesień 2016 - 13:17

• 0

#4 dar55

dar55
  • Administrator
  • 592 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 15:44

dysk SSD napewno przyśpieszy ci kompa 

Co do instalki to wywal wszystkie partycje i dopiero konwertujesz - nie da się - > jaki dysk , każdy producent ma swój soft , zasysasz wypalasz i działasz

• 0

#5 Maquden

Maquden
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 16:46

Czym mam usunąć partycje?

Pytasz tylko o producenta ?

Użytkownik Maquden edytował ten post 01 wrzesień 2016 - 16:48

• 0

#6 Maquden

Maquden
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 17:35

"Oddalam to pytanie." Dysk jest to wywalenia, zaczął warczeć na mnie.

Chcę usłyszeć odpowiedź na pytanie, czy jak kupie nowy SSD to nie bede miał problemu z żadnymi partycjami i innymi problemami do zainstalowania Windowsa ?

• 0

#7 dar55

dar55
  • Administrator
  • 592 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 19:42

nie bedzie 

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych