Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wysokie temperatury karty graficznej

twierdza krzyżowiec karta graficzna gpu radeon r9 280x wysoka temp przegrzewanie się aktualizacja biosu

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dobble

Dobble
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 15:09

Witam.

Mam problem z kartą graficzną. Mianowicie w zwykłej grze Twierdza Krzyżowiec 2 i ogólnie w grach mam wysokie temperatury tj. 84stopnie gdzie taka twierdza naprawdę wiele nie wymaga. 

Czy to jest normalne ?

Karta graficzna - r9 280x 

• 0

#2 marcin!

marcin!
  • Ciołki
  • 24 postów
  • Lokalizacjaśląsk góralski

Napisano 23 marzec 2016 - 15:24

może to być wadliwe chłodzenie, mogą być to zimne luty, może to być skamielina zamiast pasty termo (w co wątpię)

na początek sprawdź czy chłodzenie działa poprawnie.

rozkręć, daj jej nowej pasty

• 0

#3 Wortal PCElite

Wortal PCElite
  • Redaktor
  • 1469 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 marzec 2016 - 15:27

A może wyczyść po prostu wentylatory w chłodzeniu karty.. Może masz zasyfione:)

• 0

"Jeśli czas to pieniądz, to wszyscy żyją ponad stan."

#4 Dobble

Dobble
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 22:18

Wentylatorki są czyste. 

na idle temperatury około 35-40

Podczas grania w GTA V - 82 na włączonej synchronizacji pionowej. 

A i jeszcze jedno zawsze muszę włączać synchronizacje pionową w grach bo obraz szarpie. 

• 0

#5 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3560 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 22:44

Pełny konfig kompa, jeśli rozmawiamy o sprawach sprzętowych, wraz z zasilaczem. Jaki to dokładnie model 280X? Kwestia obudowy i ewentualnego jej chłodzenia też ma znaczenie ;)

• 0

#6 Dobble

Dobble
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 23:24

Procesor - Intel i5-4460
Karta graficzna - MSI Radeon r9 280x BF4 
Płyta główna ASUS H81M2
Zasilacz - Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W 
Dysk twardy: Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
Pamięć RAM  - Dragon Ram 8GB

Obudowa to  Gladius M40 
Układ wentylatorów: https://scr.hu/z6Npp1

Użytkownik Dobble edytował ten post 23 marzec 2016 - 23:26

• 0

#7 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3560 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 23:31

Z ciekawości rzuciłem okiem na testy tego konkretnego modelu od MSI i...niestety na tle konkurencji wypada blado, bo notuje średnio o ok. 10 C wyższe temp. (właśnie oscylujące w granicach 80-85 C). Czy da się coś z tym zrobić? Jak masz sposobność to podaj co to za model obudowy posiadasz, jak masz rozmieszczone wentyle, generalnie mógłbyś strzelić fotkę, jak to w środku obudowy u Ciebie wygląda.

• 0

#8 Dobble

Dobble
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 00:10

Wyżej podlinkowałem screena z rozmieszczeniem wentylatorów.

Wgl czy to jest normalne, żebym ja miał spadki fpsow w twierdzy krzyzowiec 2 przy ustawieniach wysokie/ultra ? 

W gta V na dobre/bardzo wysokie stałe 60fpsow ale spadki są do 50... 

Z tą kartą zawsze miałem problemy... 

Użytkownik Dobble edytował ten post 24 marzec 2016 - 00:25

• 0

#9 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3560 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 17:28

Na spadki klatek chyba nic nie zaradzimy. Na temp. raczej też, cooler na procku masz ustawiony jak na ss? Masz teraz najnowszą wersję sterowników od grafy zainstalowaną?

• 0

#10 Dobble

Dobble
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 19:58

Cyknąłem fotkę mojego colera - https://scr.hu/148XMA

Dlaczego z klatkami nic nie poradzimy ? Przejrzałem chyba całe forum GTA V ludzie z tą kartą śmigają na b.wysokich bez żadnych spadków. Kumpel ma r9 280x od gigabyte i to samo, nie ma żadnych spadków. ss

Sterowniki - Crimson Edition 15.12

A i jeszcze jedno a to, że z synchronizacją pionową wyłączoną się nie da grać bo obraz jakby się rozmazuje to normalne ?

Użytkownik Dobble edytował ten post 24 marzec 2016 - 20:01

• 0

#11 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3560 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 22:44

A tak z ciekawości zapytam, jaki monitor posiadasz? I jak podłączony do kompa (za pomocą jakiego kabelka)?

• 0

#12 Dobble

Dobble
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 23:50

Link do monitora - http://www.morele.ne...3hsu-b2-593921/

Podłączony jest przy pomocy DVI (kabel dołączony do monitora).

Wyczytałem, że zmiana biosu może pomóc - http://www.tomshardw...-up,3655-4.html

Na jaki bios zmienić ? Aktualnie mam wersje biosu - 015.039.000.001.003331

Użytkownik Dobble edytował ten post 25 marzec 2016 - 02:37

• 0

#13 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3560 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 12:17

Możesz spróbować ten: https://www.techpowe...072-131226.html

• 0

#14 Dobble

Dobble
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 15:03

Yeah! Bo aktualizacji biosu temperatury spadły. W Twierdzy 2 przy wyłączonej synchronizacji maksymalna temperatura to 72 stopnie. 

Podczas aktualizacji wystapił błąd - https://scr.hu/w1Gk2l 

Mogę go śmiało zlekceważyć ? 

Problem temperatury uważam, za rozwiązany natomiast dlaczego wyskakują błędy/falowanie/szarpanie obrazu przy wyłączonej synchronizacji pionowej ? 

I jeszcze jedno pytanko, dlaczego jak zainstaluję nową grę (może to być gra nawet z 2000r) to zawsze mam domyślnie ustawione ustawienia niskie no zazwyczaj średnie ?

Mógłbyś jeszcze polecić jakiś program do wyszukania wszystkich brakujących sterowników ?

Użytkownik Dobble edytował ten post 25 marzec 2016 - 15:39

• 0

#15 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3560 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 16:41

Błędu nie widać, bo...wyskakuje błąd :) Co do synchronizacji, to posłużę się cytatami z innych źródeł:

V-sync to zależność pomiędzy prędkością z jaką karta graficzna generuje obraz a prędkością odświeżania monitora.

Włączona synchronizacja pionowa ogranicza ilość wyświetlanych klatek na sekundę (fps) do wartości odpowiadającej częstotliwości odświeżania monitora (Hz). Dla przykładu przy włączonej synchronizacji pionowej, na monitorze z częstotliwością odświeżania 75 Hz uzyskamy nie więcej niż 75 fps.

Wyłączona synchronizacja pionowa sprawia że zależność o której wcześniej pisałem znika całkowicie i liczba fps nie zależy już od częstotliwości odświeżania monitora. Teraz jeśli nasz monitor odświeża obraz z prędkością 75 Hz a nasza karta graficzna jest w stanie wyciągnąć 100 fps to właśnie tyle zostanie przesłane do monitora, nawet jeśli nie potrafi on wyświetlić tylu klatek.

[...]

Taki przykład. Załóżmy że dysponujemy monitorem z częstotliwością odświeżania 75 Hz i do tej pory przy włączonej synchronizacji pinowej nie mogliśmy uzyskać więcej niż 75 fps. Wyłączamy synchronizację pionową i podczas gry mamy 150 fps! Hura!!!

Większość z was pewnie pomyśli że gra o od teraz powinna działać s o 75 fps szybciej. Tymczasem wcale tak nie jest, ponieważ nawet jeśli nasza karta wyśle na nasz monitor te 150 klatek w czasie jednej sekundy to monitor nadal będzie w stanie wyświetlić tylko 75 klatek.

Co gorsza, teraz kiedy monitor potrafi wyświetlić tylko jedna klatkę, przychodzą do niego dwie klatki. Monitor zdąży wyświetlić połowę pierwszej i w tym samym momencie już przychodzi następna, którą monitor również będzie musiał wyświetlić. Pół ekranu jest z obrazem z jednej klatki a drugie pół z innej klatki. Obraz jest niewyraźny i poszarpany. Im większa jest różnica między odświeżaniem monitora a liczbą fps tym większe anomalie będą występować na ekranie monitora.
Wyłączenie synchronizacji pionowej ma sens tylko wtedy gdy:
- liczba fps jest mniejsza niż częstotliwość odświeżania monitora [Hz] i chcemy zrównać te dwie wartości

- chcemy przetestować naszą kartę graficzną i dowiedzieć się ile fps jest w stanie wyciągnąć nasza grafika

Co do defaultowych ustawień, to musisz obczaić w AMD Catalyst ustawienia, aby standardowo gry ruszały na wysokich.

Co do sterowników, daj ss z menedżera urządzeń, tam gdzie masz wykrzykniki to skopiuj/przepisz nr identyfikatorów sprzętu.

• 0

#16 Dobble

Dobble
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 19:59

Sterowniki już sobie zaktualizowałem przy pomocy Driver Booster. Nie czaję z tym błędem. No skoro wyskakuje błąd no to co, zgłupiałem... ;D

• 0

#17 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3560 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 20:34

Screen nie działa, ot co.

• 0

#18 Dobble

Dobble
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 22:17

Nowy link - https://scr.hu/P5JvXX

• 0

#19 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3560 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 22:41

Jeśli karta zachowuje się normalnie, to nie przejmuj się tym błędem.

• 0

#20 Dobble

Dobble
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 23:18

Kucze no nie wiem, jakiś dyskomfort czuje podczas grania... Coś z tą grafiką jest nie tak.

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: twierdza krzyżowiec, karta graficzna, gpu, radeon, r9 280x, wysoka temp, przegrzewanie się, aktualizacja biosu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych