Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka drukarka ? laser czy atrament ?

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zamknięty Temat jest zamknięty
/ 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 mysiuk

mysiuk
  • Newbie
  • 1 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 14:50

Witam
Muszę zakupić nową drukarkę ponieważ stary HP niestety już padł.
Staje teraz przed problemem zakupu ponieważ nie wiem czy kupić drukarkę laserową czy atramentową?
Do tej pory używałem tylko atramentu, niby było OK ale była zabawa w uzupełnianie tuszy, często cały się pobrudziłem i nie zawsze jakość druku była dobra. Drukarka laserowa to znacznie większy wydatek ale co dalej ? Jak jest z tonerami? Czy sam muszę uzupełniać proszek? Czy trzeba się trzymać oryginalnych tonerów?

Jak to wszystko wychodzi cenowo, ponieważ chce mieć drukarkę w, którą nie chcę za bardzo często i dużo inwestować.

Będzie wdzięczny za wszelką pomoc i ewentualne porównanie obu problemów zakupowych.

• 0

#2 dar55

dar55

piernik

• Administrator
  • 594 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 14:54

Podstawowe pytanie to ile drukujesz. Od tego musisz wyjść 

Dużo - laserówka , Okazjonalnie - atramentówka 

• 0

#3 beznazwy3

beznazwy3
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 22 październik 2015 - 11:13

Zgadza się,raz że jest to kwestia intensywności drukowania,jej zużycia,a dwa budżetu jaki możesz przeznaczyć na zakup drukarki i od jego ustalenia powinniśmy zacząć. Podaj szczegóły i postaramy się wtedy doradzić.

• 0

#4 kmaksiu

kmaksiu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 18:47

Podstawowe pytanie to ile drukujesz. Od tego musisz wyjść 

Dużo - laserówka , Okazjonalnie - atramentówka 

To jest bardzo błędne myślenie, ponieważ atrament zasycha na głowicy, więc czasem trzeba robić druk kontrolny i to może być problem, ja na przykład przeważnie o tym zapominałem i była lipa. Toner nie zasycha, więc kolejny plus dla lasera.

• 0

#5 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3689 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 20:14

Odkopałeś stary temat (nie rób tego na przyszłość), ale Ci odpowiem.

Nie zrozumiałeś. Jak się drukuje miesięcznie w setkach, a nawet tysiącach stron, to oczywistym jest, że będziesz tego dokonywać na drukarce laserowej, bo nie wyrobisz finansowo na atramencie ;) Raz na miecha można puścić jedną stronę w atramentówce celem "przeczyszczenia" dysz w głowicy, więc nie ma co dramatyzować, ważne, żeby była wiedza o tym.

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych