Skocz do zawartości

Zdjęcie

"CPU Fan Error" przy włączaniu komputera

core i5 2500k cryorig cpu procesor fan error asus p8p67 bios settings

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3689 postów

Napisano 24 lipiec 2015 - 18:04

Ano, zainstalowałem Core i5, na niego Cryorig, odpalam kompa i wyskakuje komunikat "CPU Fan Error". Już sobie pomyślałem, że nieudolnie założyłem chłodzenie, no, ale to się odnosi do wentylatora. Więc trochę pogooglowałem i niby częsta przyczyna w mobasach Asusa. Bios? Najnowszy 3602. Niby wiem co muszę zrobić (w biosie wyłączyć 1/2 opcje), ale czy to normalne? Czy może mieć na to jakiś wpływ, że zasilanie CPU mam podłączone 4pin (a gniazdo jest 8pin)? Cryorig na automacie wykręca jakieś 400 obr/min wg biosu i stąd wyskakuje błąd. Jak wyłączę powiadomienie, to dalej śmiga ok. 400 obr/min (a nie wkręca się na ustawione minimum 600 obr/min). Póki co instaluję Windę. W Biosie po paru minutach temp. proca niby wynosiła pokojowe 20C, w co nie chce mi się wierzyć, ale bd monitorował sytuację.

• 0

#2 dar55

dar55
  • Administrator
  • 594 postów

Napisano 24 lipiec 2015 - 18:12

a chłopiec poda model mobasa ?  ;> 

Tak poza tym masz uwalony lub niesprawny czujnik temperatury. Nie ma możliwości 20 C no chyba że w igloo

• 0

#3 ernig

ernig

wesz pieczona

• Moderator
  • 727 postów
  • Lokalizacjalochy

Napisano 24 lipiec 2015 - 18:15

I5 w idlu powinna trzymac temp ok 30 z tego co pamietam u mnie mial ok 28 na wodzie

• 0

Spoiler

#4 Rafaello025

Rafaello025
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 3689 postów

Napisano 24 lipiec 2015 - 18:39

W HWMonitorze oscyluje ok. 30. Pytanie się rozchodzi o ten powalony komunikat i ogarnięcie sterowania wentylem ;) Teraz ustawiłem sobie, że przy już przy 20C ma wbić się na 40% (na próbę - daje to w HWMonitorze niespełna 600 obr/min), a przy 60 C ma na 75% chodzić. W Biosie dałem Ignore a propo tego komunikatu o za niskich obrotach wentyla.

Mobo Asus P8P67.

• 0

#5 dar55

dar55
  • Administrator
  • 594 postów

Napisano 24 lipiec 2015 - 18:51

pobaw się tym 

CPU Fan Speed Low Limit” (Dolny próg obrotów wentylatora CPU) pojawia się, gdy zostanie ustawione [DC Mode], [PWM Mode] oraz [Auto] w CPU Q-Fan Control (kontrola wentylatora Q-Fan na CPU)

• 0

#6 Rafaello025

Rafaello025
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 3689 postów

Napisano 24 lipiec 2015 - 18:56

Obczaje to Darek później w Biosie, jak ktoś coś jeszcze wie to pisać, a na razie temat będzie pozostawał w zawieszeniu, bo powgrywam stery, trochę softu i odstawiam dziada na bok.

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: core i5, 2500k, cryorig, cpu, procesor, fan error, asus p8p67, bios settings

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych