Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprawdzenie Core i5 760

core i5 i5 760 lga1156 procesor cpu occt prime95 test cpu

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Casperox

Casperox
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 16 lipiec 2015 - 19:10

Witam :)

Dokonałem zakupu używanego procesora - i5 760 - ze względu na to , że sprzedający udzielił 7 dniowej gwarancji rozruchowej - chciałbym mieć pewność , że procesor jest sprawny.

Do tej pory , wykonywałem testy - takimi programami jak :

OCCT - CPU: Linpack.
Test type: Automatic
Duration: 0h 30min.
Idle Periods:
1 min. at the beginning
1 min. at the end
Memory: 90%
Zaznaczone 64-bits i AVX Capable Linpack.

CPU VCORE - 1.12v

Wyniki- http://pokazywarka.pl/1wlhfj/

Prime95 :

http://wklej.org/id/1758142/

Proszę o wskazówki i ocenienie na podstawie do tej pory przeprowadzonych testów - sprawności procesora :)

Z góry dziękuję za chęć pomocy i poświęcony czas :)

//Na przyszłość - jakieś dłuższe treści raportów wklejaj np. na wklej.org i dawaj sam link.

//raf

• 0

#2 Rafaello025

Rafaello025
  • Administrator
  • 3689 postów

Napisano 16 lipiec 2015 - 20:27

Jak działa to znaczy, że sprawny :D A tak serio, na stocku masz trochę wysokie temp. Chłodzenie fabryczne, intelowskie masz? Mógłbyś zbić temp. poniżej 70 C (acz chyba na boxie się to nie uda). Możesz we własnym zakresie porobić parę testów, jak np. robią to portale IT - KLIK, nie wszystkie, ale ze 2-3 i porównać pi razy oko wyniki :)

• 1

#3 ernig

ernig

wesz pieczona

• Moderator
  • 727 postów
  • Lokalizacjalochy

Napisano 16 lipiec 2015 - 22:18

skoro w occt przechodzi test to jest ok

powinieneś pomyśleć o lepszym chłodzeniu ;)

dla spokoju możesz też zrobić ibt

• 1

Spoiler

#4 Casperox

Casperox
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 17 lipiec 2015 - 05:00

Jeżeli chodzi o chłodzenie - wiem tylko , że jest firmy SilentiumPC - ponieważ było dołączone do procesora - http://allegro.pl/sh...item=5529738889 .

Macie jakieś propozycje jeżeli chodzi o przyzwoite chłodzenie (mieszczące się w obudowie,w miare cichę) :) ? (Fera 2/Spartan/Spartan Pro/Fortis 2)

Płyta Główna : Gigabyte H55M-UD2H

Procesor : Intel Core i5-760 (Socket 1156)
Obudowa : Cooler Master Elite 331
Zasilacz : Chieftec APS-500S / w najbliższym czasie wymiana na  Chieftec 700W 80+ GPS-700A8

---------------------------------

Podczas grania (w Counter Strike GO) temperatury są dosyć przyzwoite (nie przekracza 50*).

Nie jestem pewny , czy CPU VCORE (1.12v) nie jest zbyt duże - ponieważ ostatnie obniżenie spowodowało spadek temperatury o 10*.

W spoczynku temperatura wynosi 34-36*.

succ.png

• 0

#5 ernig

ernig

wesz pieczona

• Moderator
  • 727 postów
  • Lokalizacjalochy

Napisano 17 lipiec 2015 - 07:01

ten cooler wygląda jak Spartan HE923, trochę mała powierzchnia odprowadzania ciepła i wentyl tylko 92mm, ale od biedy ujdzie . W trakcie normalnego użytkowania nie będziesz obciążał procka tak jak przy occt czy ibt więc jest ok.

a vcore 1.12V jest ok procek potrafi wytrzymać 1,3-1,4 V podczas oc

• 1

Spoiler

#6 kompot

kompot
  • Newbie
  • 4 postów

Napisano 17 lipiec 2015 - 10:57

Zdecydowanie powinieneś zainwestować w lepsze chłodzenie. ;)

• 1

#7 Casperox

Casperox
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 17 lipiec 2015 - 13:15

Ok :)

W takim razie jakie chłodzenie byście doradzali :) ? Tak do +/- 150zł - najlepiej żeby było do odbioru na terenie Szczecina (x-kom i inne sklepy) lub z wysyłką kurierską.

Płyta Główna : Gigabyte H55M-UD2H

Procesor : Intel Core i5-760 (Socket 1156)
Obudowa : Cooler Master Elite 331
Zasilacz : Chieftec APS-500S / w najbliższym czasie wymiana na  Chieftec 700W 80+ GPS-700A8

• 0

#8 ernig

ernig

wesz pieczona

• Moderator
  • 727 postów
  • Lokalizacjalochy

Napisano 17 lipiec 2015 - 13:23

np coś takiego

może też być coś od spc fortis2, grandis

lub ten

jakiej pasty termo użyłeś przy instalacji aktualnego schładzacza?

• 0

Spoiler

#9 Casperox

Casperox
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 17 lipiec 2015 - 13:49

np coś takiego

może też być coś od spc fortis2, grandis

lub ten

jakiej pasty termo użyłeś przy instalacji aktualnego schładzacza?

Raczej nastawiałbym się na nowe :)

Jeżeli chodzi o porównanie (Kryteria : wydajność,głośność pracy(cisza)) - be quiet! Pure Rock z  SilentiumPC Fortis 2 XE1226 a SilentiumPC GRANDIS XE1236 - który wypada najlepiej ?

Użyłem starej pasty - nazwy niestety nie jestem w stanie podać , ale przy i3 540 (testach occt - temperatura nie wchodziła powyżej 60* przy boxowym chłodzeniu).

Pastę oczywiście jestem w stanie dokupić - macie jakieś propozycje (takiej która daje efekt - wyróżnia się) :) ?

• 0

#10 ernig

ernig

wesz pieczona

• Moderator
  • 727 postów
  • Lokalizacjalochy

Napisano 17 lipiec 2015 - 13:58

w przypadku coolera to raczej nie ma sie co zepsuć więc nie odrzucałbym używek ;)

z nowych podanych wyżej wydajnościowo grandis, kultura pracy bq

jeśli chodzi o pastę to ja od lat stosuję gelid GC-Extre­me ciężko się ją rozsmarowuje "na zimno"  ale jest wydajna (można wsadzić na chwilę do kubka z gorącą wodą i jest git)

• 1

Spoiler

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: core i5, i5 760, lga1156, procesor, cpu, occt, prime95, test cpu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych