Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamienniki czy oryginały?

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 kobieciarz

kobieciarz
  • Newbie
  • 29 postów

Napisano 30 wrzesień 2014 - 12:00

Witam,

Czy używacie zamienników? Jeżeli tak to jakich? Czy daleko im do oryginałów jeżeli chodzi o jakość druku itp. Będę wdzięczny za pomoc.

• 0

#2 RafalKraw

RafalKraw
  • Użytkownik
  • 390 postów
  • LokalizacjaŚwidnica

Napisano 30 wrzesień 2014 - 19:07

Czy warto, to zależy od cen oryginałów. Miałem okazję testować u siebie zamienniki różnistych firm, efekt był zawsze ten sam: druk jest nieco grubszy od oryginału. Przekłada się to na to, że starcza na mniej stron nawet pomimo większej pojemności, przez co u mnie tak na prawdę różnicy cenowej nie było.
  • 0

#3 karolus

karolus
  • Newbie
  • 12 postów

Napisano 02 październik 2014 - 14:01

Racja, jeżeli zamiennik jest tańszy minimanie, to lepiej kupic oryginał, kótry ma najlepszą jakość itd. Mogę się jednak przyznać, ze mi przytrafiło się kupic zaimennik, z niższej półki i w zasadzie nie miałem z nim problemu.

• 0

#4 FatBat_pl

FatBat_pl
  • Newbie
  • 33 postów

Napisano 10 październik 2014 - 12:12

Najlepszą opcją jest kupno dobrego zamiennika z wyższej półki i wtedy naprawdę nie ma się czego obawiać o rozregulowanie głowicy drukarki,co innego kiedy inwestujemy  w najtańszą chińszczyznę

• 0

#5 dominek

dominek
  • Newbie
  • 7 postów

Napisano 10 październik 2014 - 13:27

Chińszczyzna na pewno odpada, chyba że komuś nie szkoda sprzętu. Ja jednak jestem jednak zwolennikiem oryginałow!

• 0

#6 brownskin

brownskin
  • Newbie
  • 32 postów

Napisano 12 październik 2014 - 16:54

Ja używam zamienników, chociaż niektóre nie działają :/

• 0

#7 kuncek

kuncek
  • Newbie
  • 12 postów

Napisano 14 październik 2014 - 09:48

Ile taki zamiennik kosztuje, ze oplaca się babrać w tym? Kupujesz orginał i masz święty spokój, bo i wydajnośc jest pewnie lepsza i sama jakosc.

• 0

#8 FatBat_pl

FatBat_pl
  • Newbie
  • 33 postów

Napisano 24 październik 2014 - 14:58

No zamiennik to kilakdziesiat z taniej,ale też zależy o jaki model drukarki dokładnie chodzi,droższe są np do Canona czy Epsona,tańsze do Hp i Brothera.

• 0

#9 znawcasztukixd

znawcasztukixd
  • Newbie
  • 6 postów

Napisano 25 październik 2014 - 13:53

używam zamienników do epson xp305 i właśnie w tym probelm że coś mi przyschnął któryś kolorek i paski mi drukuje. wiecie może jak to naprawić? czyściłem, kombinowałęm i nic.. pozdro

• 0

#10 greggg

greggg
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 27 październik 2014 - 21:47

Ja tylko zamienników, jak tylko się skończyły startowe oryginały to dałem sobie spokój. Cena zamiennika do mojej drukarki około 15 zł (i jest to zamiennik markowy Actis, sprawdzonego producenta), cena oryginalnego tuszu około 50-60 zł, jakość zbliżona więc mi się średnio opłacały oryginały.

• 0

#11 nower

nower
  • Newbie
  • 5 postów

Napisano 02 listopad 2014 - 13:36

Ja używam zamienników. Zdecydowanie taniej mi to wychodzi, niż bym miał kupować non-stop oryginalne. Jednak np raz na 6 miesięcy kupuje oryginalne tuszę.

• 0

#12 Gaspar

Gaspar
  • Newbie
  • 15 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 14:29

W moim przypadku jest to takie pół na pół. Choć częściej faktycznie używam zamienników, nie wydoliłbym chyba finansowo gdybym chciał stosować oryginały. 

• 0

#13 CzarnynaBialym_pl

CzarnynaBialym_pl
  • Newbie
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 listopad 2014 - 15:23

Wszystko zależy od tego gdzie oraz jakie zamienniki kupujemy,moim zdaniem jeżeli będą one dobrej jakosci np do urządzeń Brothera to naprawdę nie ma się tutaj czego obawiać.

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych