Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lexmark drukuje w cały świat

tusze kolorowe lexmark

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zamknięty Temat jest zamknięty
/ 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kaska22

Kaska22
  • Newbie
  • 24 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 21:24

Cześć, mam taką dosyć starą drukarkę Lexmarka, ale kolorową. Tzn. jest biała ale drukuje w kolorze. Niestety nigdzie nie mam do niej papierów a na niej też nie znalazłam info o modelu. Jest biała, 3 w jednym. Nie ma bajerów typu wifi a ma takie kardiże, że nabija się je strzykawkami. No i kupiłąm do niej tusz, nabiłam według instrukcji z tuszu a drukarka ku mojemu zaskoczeniu zeilone drukuje na czerwono, nienbieskie na żółto... Dodam, że mam tylko 2 kardiże - jeden na czarny tusz, drugi na resztę, więc wlałam (co wg mnie jest nielogiczne bo sie tam wszystko pomiesza przecież ale do tej pory tak działało) do wspólnego kolorowego kardiża po równych ilościach kolorów podstawowych. I teraz na drukach wychodzą mi takie kwiatki...

Co jest?

• 0

In vitro - w oczekiwaniu na cud

#2 Abuber

Abuber
  • Newbie
  • 19 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 21:36

Coś się zepsuło pewnie z tuszami. Wg. mnie najlepsze rozwiązanie, to:

http://allegro.pl/hp...3713394019.html - używana drukarka za 80 zł

tusze:

http://allegro.pl/or...3647626081.html

http://allegro.pl/or...3647656165.html

Skoro nie znasz modelu swojej starej i odwala Ci takie kwiatki, to lepiej zainwestować w coś takiego.

• 0

#3 Kaska22

Kaska22
  • Autor tematu
  • Newbie
  • 24 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 21:56

Mam już nową z Brothera, ale tamtą chciałam dać siostrzenicy, tylko że jak ją chciałam przygotować do przekazania to wlasnie takie cos się z nią porobiło.

Potrzebowałam drukarkę z wifi, żeby nie musieć biegać do kabla z laptopem za każdym razem jak chcę coś wydrukować, myślałam, że ta posłuży  dziewczynce jeszcze pare lat ale cóż.. Wystawię ją na allegro a małej dam coś innego :)

• 0

#4 BornToEat

BornToEat
  • Użytkownik
  • 6954 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 14 listopad 2013 - 21:57

Proponuję spróbować przeinstalować sterowniki albo kupić porządne zamienniki do drukarki.

• 0

Człowiek uczy się na własnych błędach..... .....Choć pewnie wolałby uczyć się na obcych
STOP GOTOWCOM Z ALLEGRO!
Masz jakieś uwagi co do mojej pracy/poradników/postów na forum? Napisz do mnie prywatną wiadomość lub załóż temat tutaj. Za wszystkie uwagi dziękuję!

#5 Kaska22

Kaska22
  • Autor tematu
  • Newbie
  • 24 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 22:22

Nie wiem czy nowe kardiże do tego modelu nie będą droższe, niż nowy sprzęt, spróbuję dowiedzieć się jaki to model i chyba wystawię ją na aukcję, dostane pare groszy też się ucieszę, a chociaż nie będzie mi drukarka zalegać, może komuś się jeszcze przyda :)

Miałam nadzieję, że to tylko moja pomyłka, że jakiegoś koloru nie powinnam wlać na przykład. Sterowniki były pobierane nowe z Internetu więc to jakiś problem z tuszami

• 0

#6 mzajecki

mzajecki
  • Użytkownik
  • 794 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 22:43

A nie pomyliłeś dziurek o wlewania? Skoro zawsze tak działało to są dwie opcje -źle wlałaś albo kartridż wysiadł.
  • 0
Dołączona grafika
Mój PC:
Spoiler

#7 Kaska22

Kaska22
  • Autor tematu
  • Newbie
  • 24 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 23:00

Tam nie było dziurek, jedna wspólna dziura, co mnie zdziwiło. Było to też bardzo nielogiczne

A pojemność jest identyczna koloru jak czarnego więc wlałam po 1/3 objętości każdego z kolorów w stosunku do objętości wlanego czarnego

• 0

#8 BornToEat

BornToEat
  • Użytkownik
  • 6954 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 14 listopad 2013 - 23:10

Tam nie było dziurek, jedna wspólna dziura, co mnie zdziwiło. Było to też bardzo nielogiczne

A pojemność jest identyczna koloru jak czarnego więc wlałam po 1/3 objętości każdego z kolorów w stosunku do objętości wlanego czarnego

Nie jestem przekonany czy to właśnie tak się robi :)
Wejdź w Panel Sterowania->urządzenia i drukarki i odczytaj nazwę drukarki. Podaj ją na forum :)

• 0

Człowiek uczy się na własnych błędach..... .....Choć pewnie wolałby uczyć się na obcych
STOP GOTOWCOM Z ALLEGRO!
Masz jakieś uwagi co do mojej pracy/poradników/postów na forum? Napisz do mnie prywatną wiadomość lub załóż temat tutaj. Za wszystkie uwagi dziękuję!

#9 mzajecki

mzajecki
  • Użytkownik
  • 794 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 23:20

Jestem na 80% pewny ze pomyliłeś, bo dotychczas nie słyszałem żeby sobie drukarka tak cudacznie dzieliła tusz. Model byśmy poprosili
  • 0
Dołączona grafika
Mój PC:
Spoiler

#10 Kaska22

Kaska22
  • Autor tematu
  • Newbie
  • 24 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 21:06

model to Lexmark x1270 i wygląda tak: Lexmark_X1270.jpg

• 0

#11 grigoriii

grigoriii
  • Newbie
  • 251 postów
  • LokalizacjaCrazyCity

Napisano 15 listopad 2013 - 22:00

No to jest problem bo kaseta z tuszem kolorowym w tym modelu ma 3 otwory, zresztą jak w każdym trójkolorowym katridżu :)

Załączone miniatury

• 26_rys_2.GIF

• 0
"Concentrate on what cannot lie. The evidence..."

#12 Kaska22

Kaska22
  • Autor tematu
  • Newbie
  • 24 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 22:42

To ja wpakowałąm wszystko do żółtego chyba;>

Tylko czemu? zawsze (tzn. to bylo baardzo dawno temu już z 5 lat temu) pakowałam podobnie i działało... Chocisaż ręki sobie nie dam uciąć to na moim tuszu widoczne było tylko to jedno miejsce wkłucia i instrukcja tuszy nie mowila ze trzeba zmienic otworki ;P Czyżbym kiedyś była bardziej logiczna niż teraz?

• 0

#13 mzajecki

mzajecki
  • Użytkownik
  • 794 postów

Napisano 16 listopad 2013 - 10:55

No to problem rozwiązany. Moim zdaniem tego lexmarka do muzeum oddaj i kup jakiegoś lasera lub tuszową porządną.

• 0
Dołączona grafika
Mój PC:
Spoiler

#14 Kaska22

Kaska22
  • Autor tematu
  • Newbie
  • 24 postów

Napisano 16 listopad 2013 - 14:10

Już kupiłam, Brothera z wifi, 3 w 1, który dobrze mi służy, a tę chciałam przekazać mniej wymagającej siostrzenicy coby ją do końca "wykorzystała" ojj.. z ta drukarką to od początku same kłopoty były, lexmarka wiecej bym nie kupiła

Dziękuję i pozdrawiam :)

PS. radzę do nabijania tuszu uzbroić sie w rękawiczki gumowe ;P
//Zamykam, gdyby coś się przypomniało to proszę o PW.//
//BornToEat

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych