Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc z wyborem systemu linux

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cygaro z wąsem

Cygaro z wąsem
  • Newbie
  • 6 postów

Napisano 08 luty 2013 - 17:55

Witam jaki linux pobrać.
Mój sprzęt:
-Płyta Główna MSIG41M-VGS3 R2.0
-Procesor Intel Pentium 4 3.00GHz 2 rdzenie
-Karta graficzna GeForce GT610 2GB DDR3 PX 64BIT DVI/HDMI/DSub BOX i 8GB ram
  • 0

#2 DamianTomaszewski80

DamianTomaszewski80
  • Newbie
  • 1 postów

Napisano 18 czerwiec 2013 - 11:08

Wypróbuj wersję Ubuntu. Są również spolszczone wersje tego systemu, które można pobrać z polskich serwerów. Pozdrawiam

• 0

#3 andrzej76

andrzej76
  • Zbanowany
  • 7 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 23 czerwiec 2013 - 09:39

Możesz pokusić się o zainstalowanie OpenSuse 12.3 , nie mniej jednak jest bardziej dla mających troszkę większe doświadczenie z Linuksem.

Please Login or Register to see this Hidden Content

• 0

#4 mzajecki

mzajecki
  • Użytkownik
  • 794 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 20:32

Jeżeli zaczynasz przygodę z linuksem to ubuntu
  • 0
Dołączona grafika
Mój PC:
Spoiler

#5 Havezek

Havezek
  • Newbie
  • 20 postów

Napisano 29 czerwiec 2013 - 11:38

Ja poleacam albo OpenSuse - kiedyś swojego czasu trochę korzystałem , jest dość przyjazny dla użytkownika. Opcją dodatkową może być Mandriva .... Ubuntu również jeśli nie jesteś przyzwyczajony do kolorystyki windowsa , a jeśli tak to jak już to bardziej Kubuntu.
  • 0

#6 AdamDec34

AdamDec34
  • Newbie
  • 3 postów

Napisano 25 sierpień 2013 - 17:03

Bierz ubuntu. Najmniej problemów i chyba największe wsparcie społeczności. Osobiście wolę debiana lub minta ale tu potrzeba większej znajomości systemu aby poradzić sobie gdy mamy jakieś problemy. Sporo producentów sprzętu wspiera też ten właśnie system. Przykładowo nie widziałem sterowników do drukarki canona na inne dystrybucje, źródeł natomiast nie dostarczają aby samemu skompilować.
  • 0

#7 Davidcopperfield

Davidcopperfield
  • Newbie
  • 1 postów

Napisano 24 maj 2016 - 16:36

Ja również podłączę się pod wątek, albowiem poszukuję dwu linuxów na dwa komputery. Wolałbym nie korzystać z konsoli, nawet nie rozumiem czy jest jakakolwiek przewaga w stosunku do wersji klikanej-graficznej

1. 32 bit Intel Core 2 Duo T7300 2 Ghz, 2 GB Ram, Dell

2. Toshiba Intel Celeron 430 1,73 Ghz 0,75 GB Ram

Rozpatruję na Dell'a:

1. Sabayon- jakie środowisko? Mate?

2. Ubuntu Mate albo Xubuntu

- na Toshibę:

1. Lubuntu

2. Linux Light

3. Arch Linux

• 0

#8 Tuktoś

Tuktoś
  • Newbie
  • 1 postów

Napisano 03 wrzesień 2016 - 23:13

Ja szukałem, szukałem i znalazłem Ubuntu z interfejsem graficznym Xubuntu bo ten nowy od Ubuntu nie jest dla mnie do przyjęcia, poza tym Xubuntu jest lżejszy i bardziej funkcjonalny. Nie używałem na co dzień Linux Mint ale przez chwilę się nim bawiłem i szczerze polecam go również. Za wygląd i funkcjonalność ode mnie duży plus.

• 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych