Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grafika, a webdesign - gdzie granica?

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Devzan

Devzan
  • Użytkownik
  • 1170 postów

Napisano 12 marzec 2012 - 17:33

Witam. Jako iż zamierzam iść zawodowo w stronę grafiki komputer, nurtuje mnie pewna sprawa. Mianowicie gdzie kończy się grafika, a zaczyna webdesign. Oczywiście wiem czym jest to drugie, ale chodzi mi o to, czy są one ze sobą ściśle związane. Prostując - chciałbym się dowiedzieć, czy w "obowiązkach" normalnej grafiki, znajduje się także webdesign (bez/z kodowaniem?)? Patrząc odwrotnie, w webdesignie jest raczej wymagane wszystko co w standardowej grafice + więcej (umiejętności cięcia, kodowania itp.).
Ogólnie moje pytanie brzmi następująco: czy granica między normalną grafiką, a konkretnym webdesignem jest płynna czy solidna? Czy grafika kryje w sobie także webdesign, czy jest on całkowicie indywidualny?
  • 0

#2 StacjeGraficzne_pl

StacjeGraficzne_pl
  • Newbie
  • 34 postów

Napisano 02 maj 2012 - 15:37

Czy granica między normalną grafiką, a konkretnym webdesingiem jest płynna czy solidna ?
- Granica jest raczej płynna. Na przykład możemy dać choćby layout. Tworząc layout, który składa się z stworzenia grafiki, pocięcia jej na odpowiednie sekcje i zakodowania. Więc sama grafika może być tutaj użyteczna, lecz mało praktyczna, ponieważ rzadkością jest by ktoś zlecił stworzenie samej grafiki bez kodowania.
Czy grafika kryje w sobie także webdesing, czy jest on całkowicie indywidualny ?
- Grafika może być częścią webdesingu, lecz nie tylko.

Mam nadzieję, że rozwiałem twoje wątpliwości.

Pozdrawiam.
  • 0

#3 Devzan

Devzan
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1170 postów

Napisano 02 maj 2012 - 15:51

Co do tej grafiki (nie webdesignu) to akurat zależy w sumie. W takich drukarniach to bardziej potrzebna jest umiejętność normalnej grafiki aniżeli webdesignu. Poza tym do webdesignu trzeba umieć grafikę zwykłą, coby to zmalować logotypy itp.
Myślę, że grafika + projektowanie (nauka języków takich jak HTML, CSS, PHP, JS/jQuery się przyda).
  • 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych