Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grafika zawodowo - czym?

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
/ 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Devzan

Devzan

Who cares?

• Użytkownik
  • 1170 postów

Napisano 18 luty 2012 - 20:44

Witam. Aktualnie chodzę do gimnazjum, ale po nim idę do technikum informatycznego (właściwie to do łączności, na profil technik-informatyk). Główne nastawienie to na grafikę komputerową (ew. ogólnie webdesign).
Powszechnie wiadomo, że profesjonalna grafika kojarzy się z Photoshopem. Ale czy tolerowana jest np. grafika Gimpowska? W sumie tu chodzi o umiejętności wykorzystania dóbr programu. W gimpie bawie się od 2-3 lat i coś tam już umiem. Jako iż jestem w posiadaniu Photoshopa CS3, myślałem nad przeskokiem. Ale zupełnie to nie ten świat. Interfejs, skróty klawiszowe, pojęcia... Wszystko inne. Patrząc z mojej perspektywy to Gimp jest tym lepszym.
I tu rodzi się pytanie... Czy Gimp nada się jako program do użytku mając zawód grafika? Czy wymagany jest Photoshop? Wiem, że każdy pracodawca wymaga przynajmniej minimalnej znajomości PS-a, ale czy Gimp jako główny program zdałby się?
  • 0

#2 kamildoliwa

kamildoliwa
  • Newbie
  • 2 postów

Napisano 19 luty 2012 - 17:31

Pracuję już od kilku lat jako grafik i powiem Ci, że jak najszybciej przesiadaj się na PSa. Po pierwsze dlatego, że w każdej prywatnej firmie jest Photoshop, więc jakbyś szukał pracy po prostu będziesz i tak musiał przesiąść się na PSa. Po drugie Adobe przygotowało całą serię programów, które bardzo fajnie ze sobą się komunikują. Przede wszystkim Photoshop - Illustrator - InDesign. Po trzecie w przypadku problemów szybciej znajdziesz pomoc do Photoshopa niż do GIMPa. Więcej tutoriali, for, większa społecznośc no i przede wszystkim większe możliwości. Jeżeli projektujesz strony, albo będziesz to wiedz, że większość programistów posiada właśnie Photoshopa i w nim tnie. Tak więc będą potrzebowali psdki.
No i wg mnie im dłużej będziesz siedział na GIMPie tym trudniej później będzie Ci się przestawić na Photoshopa.

Pewnie jest więcej "za" ale tylko takie przyszły mi do głowy.

Pozdrawiam
  • 0
www.behance.net/Doli13

#3 Devzan

Devzan

Who cares?

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1170 postów

Napisano 21 luty 2012 - 17:51

Gdy nad tym myślałem, nie wpadły mi do głowy te argumenty, które podałeś. A są dość kluczowe. Moim problemem teraz jest trudność w odnalezieniu się w PSie, no, ale cóż... Im szybciej tym lepiej.

Może to nie pod temat, ale masz jakieś przydatne linki/rady, które pomogą mi bardziej się "zżyć" z PSem?
  • 0

#4 kamildoliwa

kamildoliwa
  • Newbie
  • 2 postów

Napisano 21 luty 2012 - 17:59

Ja zaczynałem od PaintShop Pro i też uważałem, że jest zdecydowanie lepszy od Photoshopa. Mimo, że ciężko było się przestawić to jednak teraz cieszę się, że zrobiłem to w miarę szybko.

Myślę, że warto zacząć od tutoriali, przede wszystkim http://psd.tutsplus.com/ jednak znajdziesz dużo innych czy to na YT czy ogólnie na sieci. Nie wiem czy jeszcze jest polskie pismo PSD. Myślę, że dla początkujących spora dawka wiedzy.

No i najważniejsze to całe dnie siedzieć w Photoshopie i samo przyjdzie:)

Powodzenia
  • 0
www.behance.net/Doli13

#5 pawel71

pawel71
  • Newbie
  • 2 postów

Napisano 26 sierpień 2012 - 20:28

też zaczynałem od zabawy w gimpie ale do "czegoś więcej" wymagany jest wszędzie PS więc nie ma wyjścia trzeba się uczyć go.
  • 0
Pliki których szukasz.

#6 GST

GST
  • Newbie
  • 10 postów

Napisano 13 luty 2013 - 15:22

PS to minimum przy pracy grafika dochodzi jeszcze Illustrator i wiele innego softu ze stajni Adobe. Tak jak ktoś wyżej napisał należy zacząć od tutoriali, im więcej będziesz miał za sobą projektów tym mniej problemów będzie Ci sprawiała praca tymi narzędziami.
  • 0
Stolarnia

#7 Devzan

Devzan

Who cares?

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1170 postów

Napisano 13 luty 2013 - 15:50

Zauważ, że minął rok... W Psie jestem już dość mocno obeznany, jakiś czas robię nawet zlecenia dla osób indywidualnych. Ceny nie są jak u profesjonalistów (parę tysiaków za layout i logo), ale początek w końcu :D
  • 0

#8 GST

GST
  • Newbie
  • 10 postów

Napisano 21 luty 2013 - 15:47

No to tylko gratulować :)
  • 0
Stolarnia

#9 Devzan

Devzan

Who cares?

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1170 postów

Napisano 21 luty 2013 - 20:23

Dodam, że posiadam też właśnie Illustratora i zaczynam coś w nim mącić, ale nie koniecznie mi idzie :D Ale mam masę linków z poradnikami, więc kiedyś powinno coś konkretnego wyjść.
  • 0

#10 GST

GST
  • Newbie
  • 10 postów

Napisano 27 luty 2013 - 10:44

Praca z Illustratorem to na początku żmudna robota i nie każdemu przychodzi łatwo jednak jest to oprogramowanie dzięki któremu można tworzyć przepiękne grafiki. Jak będziesz miał jakieś swoje prace możesz wrzucić zobaczymy jak sobie radzisz. ;)
  • 0
Stolarnia

#11 ziomxd01

ziomxd01

Moderator

• Newbie
  • 473 postów

Napisano 27 luty 2013 - 18:26

@GST usuń reklamę
  • 0
Intel Core i7 2700k 3.5GHz + Arctic Cooling Freezer 13 PRO
AsRock P67 PRO (B3)
MSI GeForce GTX 560Ti 2GB DDR5
Kingston HyperX 2x8GB 2133MHz
XFX Core 850W
Samsung 1TB
LG DVD-RW
Windows 7 Ultimate

laptop:

Intel Core 2 Duo 2.10GHz
ATI Radeon hd 4330 1gb
Kingston HYPER 2x2gb
Samsung 320GB
Windows 7 Professional

Dołączona grafika

#12 SuRvEy

SuRvEy
  • Newbie
  • 350 postów

Napisano 26 marzec 2013 - 22:58

Mój kumpel studiuje na PJWSTK, które słynie z kierunków graficznych. Oni z tego co wiem używają produktów firmy COREL. Są niesamowicie profesjonale, aczkolwiek do większości robótek wykorzystuje właśnie Gimpa.
  • 0

Pshyeah! >D ______ Monitkowa jestem ! ~

#13 aga2013

aga2013
  • Newbie
  • 3 postów

Napisano 19 sierpień 2013 - 21:05

Corel to głownie grafika wektorowa do druku, jednak częściej jest potrzebny Photoshop i radzę od niego zacząć dlaczego bo wykonasz w nim grafikę do stron ma warstwy itd. Jest to oprogramowanie Adobe, Jeśli poznasz Photoshopa to później pozostaje ci jeszcze kilka innych jak ilustrator - wektory lepszy niż Corel , flash - animacja i kilak innych
  • 0

Stary temat!

Guest, ostatni post tego tematu został napisany 30 dni temu i nowy post zostanie uznany za odkopywanie tematów. Załóż nowy wątek!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

katalog stron KPS.PL | website downtime tracking | Katalog Stron | Katalog Stron Internetowych